Back BANGAON - SEALDAH Local

BANGAON JN(BNJ) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGAON JN(BNJ) Starts 6:50 0 0.0
BIBHUTI BHUSHAN HALT(BNAA) 6:54 6:55 1 5.1
CHANDPARA(CDP) 6:59 7:00 1 9.7
THAKURNAGAR(TKNR) 7:03 7:04 1 14.0
GOBARDANGA(GBG) 7:08 7:09 1 19.4
MACHHALANDAPUR(MSL) 7:12 7:13 1 23.0
SANHATI(SNHT) 7:17 7:18 1 27.4
HABRA(HB) 7:23 7:24 1 32.2
ASHOK NAGAR ROAD(ASKR) 7:27 7:28 1 35.7
GUMA(GUMA) 7:31 7:32 1 39.2
BIRA(BIRA) 7:35 7:36 1 42.7
DATTAPUKUR(DTK) 7:39 7:40 1 46.8
BAMANGACHHI(BMG) 7:43 7:44 1 50.6
BARASAT(BT) 7:49 7:50 1 54.4
HRIDAYPUR(HHR) 7:52 7:53 1 56.5
MADHYAMGRAM(MMG) 7:56 7:57 1 59.0
NEW BARRACKPORE(NBE) 7:59 8:00 1 60.2
BISHARPARA KODALIYA(BRPK) 8:02 8:03 1 61.8
BIRATI(BBT) 8:06 8:07 1 63.2
DURGANAGAR(DGNR) 8:09 8:10 1 65.0
DUM DUM CANT(DDC) 8:13 8:14 1 66.7
DUM DUM(DDJ) 8:19 8:20 1 69.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 8:23 8:24 1 72.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 8:48 Ends 0 76.5