Back BANGAON - SEALDAH Local

BANGAON JN(BNJ) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGAON JN(BNJ) Starts 6:15 0 0.0
BIBHUTI BHUSHAN HALT(BNAA) 6:19 6:20 1 5.1
CHANDPARA(CDP) 6:24 6:25 1 9.7
THAKURNAGAR(TKNR) 6:28 6:29 1 14.0
GOBARDANGA(GBG) 6:33 6:34 1 19.4
MACHHALANDAPUR(MSL) 6:37 6:38 1 23.0
SANHATI(SNHT) 6:42 6:43 1 27.4
HABRA(HB) 6:48 6:49 1 32.2
ASHOK NAGAR ROAD(ASKR) 6:52 6:53 1 35.7
GUMA(GUMA) 6:56 6:57 1 39.2
BIRA(BIRA) 7:00 7:01 1 42.7
DATTAPUKUR(DTK) 7:04 7:05 1 46.8
BAMANGACHHI(BMG) 7:09 7:10 1 50.6
BARASAT(BT) 7:18 7:19 1 54.4
HRIDAYPUR(HHR) 7:21 7:22 1 56.5
MADHYAMGRAM(MMG) 7:24 7:25 1 59.0
NEW BARRACKPORE(NBE) 7:28 7:29 1 60.2
BIRATI(BBT) 7:32 7:33 1 63.2
DURGANAGAR(DGNR) 7:35 7:36 1 65.0
DUM DUM CANT(DDC) 7:38 7:39 1 66.7
DUM DUM(DDJ) 7:44 7:45 1 69.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 7:48 7:49 1 72.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 8:05 Ends 0 76.5