Back BANGAON - SEALDAH Local

BANGAON JN(BNJ) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGAON JN(BNJ) Starts 5:40 0 0.0
BIBHUTI BHUSHAN HALT(BNAA) 5:44 5:45 1 5.1
CHANDPARA(CDP) 5:49 5:50 1 9.7
THAKURNAGAR(TKNR) 5:53 5:54 1 14.0
GOBARDANGA(GBG) 5:58 5:59 1 19.4
MACHHALANDAPUR(MSL) 6:02 6:03 1 23.0
SANHATI(SNHT) 6:07 6:08 1 27.4
HABRA(HB) 6:13 6:14 1 32.2
ASHOK NAGAR ROAD(ASKR) 6:17 6:18 1 35.7
GUMA(GUMA) 6:21 6:22 1 39.2
BIRA(BIRA) 6:25 6:26 1 42.7
DATTAPUKUR(DTK) 6:31 6:32 1 46.8
BAMANGACHHI(BMG) 6:36 6:37 1 50.6
BARASAT(BT) 6:46 6:47 1 54.4
HRIDAYPUR(HHR) 6:49 6:50 1 56.5
MADHYAMGRAM(MMG) 6:52 6:53 1 59.0
NEW BARRACKPORE(NBE) 6:55 6:56 1 60.2
BISHARPARA KODALIYA(BRPK) 6:58 6:59 1 61.8
BIRATI(BBT) 7:01 7:02 1 63.2
DURGANAGAR(DGNR) 7:04 7:05 1 65.0
DUM DUM CANT(DDC) 7:07 7:08 1 66.7
DUM DUM(DDJ) 7:15 7:16 1 69.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 7:19 7:20 1 72.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 7:36 Ends 0 76.5