Back BANGAON - SEALDAH Local

BANGAON JN(BNJ) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGAON JN(BNJ) Starts 5:15 0 0.0
BIBHUTI BHUSHAN HALT(BNAA) 5:19 5:20 1 5.1
CHANDPARA(CDP) 5:24 5:25 1 9.7
THAKURNAGAR(TKNR) 5:28 5:29 1 14.0
GOBARDANGA(GBG) 5:33 5:34 1 19.4
MACHHALANDAPUR(MSL) 5:37 5:38 1 23.0
SANHATI(SNHT) 5:42 5:43 1 27.4
HABRA(HB) 5:48 5:49 1 32.2
ASHOK NAGAR ROAD(ASKR) 5:52 5:53 1 35.7
GUMA(GUMA) 5:56 5:57 1 39.2
BIRA(BIRA) 6:00 6:01 1 42.7
DATTAPUKUR(DTK) 6:04 6:05 1 46.8
BAMANGACHHI(BMG) 6:08 6:09 1 50.6
BARASAT(BT) 6:19 6:20 1 54.4
HRIDAYPUR(HHR) 6:22 6:23 1 56.5
MADHYAMGRAM(MMG) 6:25 6:26 1 59.0
NEW BARRACKPORE(NBE) 6:29 6:30 1 60.2
BIRATI(BBT) 6:32 6:33 1 63.2
DURGANAGAR(DGNR) 6:36 6:37 1 65.0
DUM DUM CANT(DDC) 6:39 6:40 1 66.7
DUM DUM(DDJ) 6:45 6:46 1 69.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 6:50 6:51 1 72.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 7:05 Ends 0 76.5