Back BANGAON - SEALDAH Local

BANGAON JN(BNJ) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGAON JN(BNJ) Starts 7:15 0 0.0
BIBHUTI BHUSHAN HALT(BNAA) 7:19 7:20 1 5.1
CHANDPARA(CDP) 7:24 7:25 1 9.7
THAKURNAGAR(TKNR) 7:28 7:29 1 14.0
GOBARDANGA(GBG) 7:33 7:34 1 19.4
MACHHALANDAPUR(MSL) 7:37 7:38 1 23.0
SANHATI(SNHT) 7:42 7:43 1 27.4
HABRA(HB) 7:48 7:49 1 32.2
ASHOK NAGAR ROAD(ASKR) 7:52 7:53 1 35.7
GUMA(GUMA) 7:56 7:57 1 39.2
BIRA(BIRA) 8:00 8:01 1 42.7
DATTAPUKUR(DTK) 8:04 8:05 1 46.8
BAMANGACHHI(BMG) 8:08 8:09 1 50.6
BARASAT(BT) 8:23 8:24 1 54.4
HRIDAYPUR(HHR) 8:26 8:27 1 56.5
MADHYAMGRAM(MMG) 8:29 8:30 1 59.0
NEW BARRACKPORE(NBE) 8:32 8:33 1 60.2
BISHARPARA KODALIYA(BRPK) 8:35 8:36 1 61.8
BIRATI(BBT) 8:38 8:39 1 63.2
DURGANAGAR(DGNR) 8:41 8:42 1 65.0
DUM DUM CANT(DDC) 8:44 8:45 1 66.7
DUM DUM(DDJ) 8:53 8:54 1 69.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 8:57 8:58 1 72.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 9:15 Ends 0 76.5