Back GEDE - SEALDAH Local

GEDE(GEDE) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
GEDE(GEDE) Starts 7:07 0 0.0
HARISH NAGAR HALT(HRSR) 7:09 7:10 1 2.6
BANPUR(BPN) 7:12 7:13 1 5.2
MAJHDIA(MIJ) 7:17 7:18 1 11.3
TARAK NAGAR(TNX) 7:22 7:23 1 16.9
MAYURHAT(MYHT) 7:25 7:26 1 19.7
BAGULA(BGL) 7:28 7:29 1 23.2
BHAYNA(BHNA) 7:31 7:32 1 25.9
SANTINAGAR HALT(SNTN) 7:34 7:35 1 28.0
BHAIRGACHHI(BHGH) 7:37 7:38 1 29.9
ARANGHATA(AG) 7:41 7:42 1 34.2
PANCHEBERIA(PNCB) 7:45 7:46 1 37.0
BANKIM NAGAR(BNKA) 7:47 7:48 1 38.6
RANAGHAT JN(RHA) 8:02 8:03 1 43.0
PAYRADANGA(PDX) 8:08 8:09 1 48.8
CHAKDAHA(CDH) 8:13 8:14 1 54.6
PALPARA(PXR) 8:17 8:18 1 56.8
SIMURALI(SMX) 8:20 8:21 1 59.1
MADANPUR(MPJ) 8:24 8:25 1 63.5
KALYANI(KYI) 8:33 8:34 1 68.4
KANCHRAPARA(KPA) 8:37 8:38 1 71.2
HALISAHAR(HLR) 8:42 8:43 1 74.4
NAIHATI JN(NH) 8:50 8:51 1 78.6
SHYAMNAGAR(SNR) 8:59 9:00 1 86.3
ICHHAPUR(IP) 9:03 9:04 1 89.4
PALTA(PTF) 9:07 9:08 1 91.5
BARRACKPORE(BP) 9:11 9:12 1 94.0
AGARPARA(AGP) 9:21 9:22 1 102.7
DUM DUM(DDJ) 9:31 9:32 1 109.7
BIDHAN NAGAR(BNXR) 9:36 9:37 1 112.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 9:52 Ends 0 116.5