Back SHANTIPUR - SEALDAH Local

SHANTIPUR(STB) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SHANTIPUR(STB) Starts 18:28 0 0.0
BATHNA KRITTIBAS HALT(BTKB) 18:30 18:31 1 4.0
PHULIA(FLU) 18:34 18:35 1 7.0
HABIBPUR(HBE) 18:39 18:40 1 12.0
KALINARYNPUR JN(KLNP) 18:43 18:44 1 16.0
RANAGHAT JN(RHA) 18:57 18:58 1 20.0
PAYRADANGA(PDX) 19:02 19:03 1 26.0
CHAKDAHA(CDH) 19:07 19:08 1 32.0
PALPARA(PXR) 19:10 19:11 1 34.0
SIMURALI(SMX) 19:13 19:14 1 36.0
MADANPUR(MPJ) 19:17 19:18 1 40.0
KALYANI(KYI) 19:22 19:23 1 45.0
KANCHRAPARA(KPA) 19:27 19:28 1 48.0
HALISAHAR(HLR) 19:30 19:31 1 51.0
NAIHATI JN(NH) 19:40 19:41 1 56.0
JAGADAL(JGDL) 19:47 19:48 1 60.0
SHYAMNAGAR(SNR) 19:51 19:52 1 63.0
ICHHAPUR(IP) 19:55 19:56 1 66.0
PALTA(PTF) 19:58 19:59 1 68.0
BARRACKPORE(BP) 20:01 20:02 1 71.0
SODPUR(SEP) 20:09 20:10 1 78.0
BELGHARIA(BLH) 20:14 20:15 1 82.0
DUM DUM(DDJ) 20:22 20:23 1 86.0
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 20:45 Ends 0 96.0