Back SHANTIPUR - SEALDAH Local

SHANTIPUR(STB) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SHANTIPUR(STB) Starts 15:40 0 0.0
BATHNA KRITTIBAS HALT(BTKB) 15:42 15:43 1 4.0
PHULIA(FLU) 15:46 15:47 1 7.0
HABIBPUR(HBE) 15:51 15:52 1 12.0
KALINARYNPUR JN(KLNP) 15:55 15:56 1 16.0
RANAGHAT JN(RHA) 16:07 16:08 1 20.0
PAYRADANGA(PDX) 16:12 16:13 1 26.0
CHAKDAHA(CDH) 16:17 16:18 1 32.0
PALPARA(PXR) 16:20 16:21 1 34.0
SIMURALI(SMX) 16:23 16:24 1 36.0
MADANPUR(MPJ) 16:27 16:28 1 40.0
KALYANI(KYI) 16:32 16:33 1 45.0
KANCHRAPARA(KPA) 16:35 16:36 1 48.0
HALISAHAR(HLR) 16:39 16:40 1 51.0
NAIHATI JN(NH) 16:47 16:48 1 56.0
KANKINARA(KNR) 16:51 16:52 1 58.0
JAGADAL(JGDL) 16:54 16:55 1 60.0
SHYAMNAGAR(SNR) 16:57 16:58 1 63.0
ICHHAPUR(IP) 17:01 17:02 1 66.0
PALTA(PTF) 17:04 17:05 1 68.0
BARRACKPORE(BP) 17:08 17:09 1 71.0
TITAGARH(TGH) 17:11 17:12 1 73.0
KHARDAHA(KDH) 17:14 17:15 1 75.0
SODPUR(SEP) 17:18 17:19 1 78.0
AGARPARA(AGP) 17:21 17:22 1 80.0
BELGHARIA(BLH) 17:24 17:25 1 82.0
DUM DUM(DDJ) 17:30 17:31 1 86.0
BIDHAN NAGAR(BNXR) 17:34 17:35 1 90.0
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 17:55 Ends 0 96.0