Back SHANTIPUR - SEALDAH Local

SHANTIPUR(STB) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SHANTIPUR(STB) Starts 13:12 0 0.0
BATHNA KRITTIBAS HALT(BTKB) 13:14 13:15 1 4.0
PHULIA(FLU) 13:18 13:19 1 7.0
HABIBPUR(HBE) 13:23 13:24 1 12.0
KALINARYNPUR JN(KLNP) 13:29 13:32 3 16.0
RANAGHAT JN(RHA) 13:45 13:46 1 20.0
PAYRADANGA(PDX) 13:50 13:51 1 26.0
CHAKDAHA(CDH) 13:55 13:56 1 32.0
PALPARA(PXR) 13:58 13:59 1 34.0
SIMURALI(SMX) 14:01 14:02 1 36.0
MADANPUR(MPJ) 14:05 14:06 1 40.0
KALYANI(KYI) 14:10 14:11 1 45.0
KANCHRAPARA(KPA) 14:13 14:14 1 48.0
HALISAHAR(HLR) 14:16 14:17 1 51.0
NAIHATI JN(NH) 14:26 14:27 1 56.0
KANKINARA(KNR) 14:31 14:32 1 58.0
JAGADAL(JGDL) 14:34 14:35 1 60.0
SHYAMNAGAR(SNR) 14:37 14:38 1 63.0
ICHHAPUR(IP) 14:41 14:42 1 66.0
PALTA(PTF) 14:44 14:45 1 68.0
BARRACKPORE(BP) 14:47 14:48 1 71.0
TITAGARH(TGH) 14:51 14:52 1 73.0
KHARDAHA(KDH) 14:54 14:55 1 75.0
SODPUR(SEP) 14:58 14:59 1 78.0
AGARPARA(AGP) 15:01 15:02 1 80.0
BELGHARIA(BLH) 15:04 15:05 1 82.0
DUM DUM(DDJ) 15:10 15:11 1 86.0
BIDHAN NAGAR(BNXR) 15:14 15:15 1 90.0
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 15:32 Ends 0 96.0