Back SHANTIPUR - SEALDAH Local

SHANTIPUR(STB) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SHANTIPUR(STB) Starts 10:05 0 0.0
BATHNA KRITTIBAS HALT(BTKB) 10:07 10:08 1 4.0
PHULIA(FLU) 10:11 10:12 1 7.0
HABIBPUR(HBE) 10:16 10:17 1 12.0
KALINARYNPUR JN(KLNP) 10:22 10:23 1 16.0
RANAGHAT JN(RHA) 10:33 10:34 1 20.0
PAYRADANGA(PDX) 10:38 10:39 1 26.0
CHAKDAHA(CDH) 10:43 10:44 1 32.0
PALPARA(PXR) 10:46 10:47 1 34.0
SIMURALI(SMX) 10:49 10:50 1 36.0
MADANPUR(MPJ) 10:53 10:54 1 40.0
KALYANI(KYI) 10:58 10:59 1 45.0
KANCHRAPARA(KPA) 11:01 11:02 1 48.0
HALISAHAR(HLR) 11:04 11:05 1 51.0
NAIHATI JN(NH) 11:13 11:14 1 56.0
KANKINARA(KNR) 11:18 11:19 1 58.0
JAGADAL(JGDL) 11:21 11:22 1 60.0
SHYAMNAGAR(SNR) 11:24 11:25 1 63.0
ICHHAPUR(IP) 11:28 11:29 1 66.0
PALTA(PTF) 11:31 11:32 1 68.0
BARRACKPORE(BP) 11:34 11:35 1 71.0
TITAGARH(TGH) 11:38 11:39 1 73.0
KHARDAHA(KDH) 11:41 11:42 1 75.0
SODPUR(SEP) 11:45 11:46 1 78.0
AGARPARA(AGP) 11:48 11:49 1 80.0
BELGHARIA(BLH) 11:51 11:52 1 82.0
DUM DUM(DDJ) 11:57 11:58 1 86.0
BIDHAN NAGAR(BNXR) 12:01 12:02 1 90.0
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 12:22 Ends 0 96.0