Back SHANTIPUR - SEALDAH Local

SHANTIPUR(STB) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SHANTIPUR(STB) Starts 8:37 0 0.0
BATHNA KRITTIBAS HALT(BTKB) 8:39 8:40 1 4.0
PHULIA(FLU) 8:43 8:44 1 7.0
HABIBPUR(HBE) 8:48 8:49 1 12.0
KALINARYNPUR JN(KLNP) 8:53 8:54 1 16.0
RANAGHAT JN(RHA) 9:04 9:05 1 20.0
PAYRADANGA(PDX) 9:09 9:10 1 26.0
CHAKDAHA(CDH) 9:14 9:15 1 32.0
PALPARA(PXR) 9:17 9:18 1 34.0
SIMURALI(SMX) 9:20 9:21 1 36.0
MADANPUR(MPJ) 9:24 9:25 1 40.0
KALYANI(KYI) 9:31 9:32 1 45.0
KANCHRAPARA(KPA) 9:34 9:35 1 48.0
HALISAHAR(HLR) 9:39 9:40 1 51.0
NAIHATI JN(NH) 9:46 9:47 1 56.0
KANKINARA(KNR) 9:50 9:51 1 58.0
SHYAMNAGAR(SNR) 9:55 9:56 1 63.0
ICHHAPUR(IP) 10:01 10:02 1 66.0
PALTA(PTF) 10:04 10:05 1 68.0
BARRACKPORE(BP) 10:08 10:09 1 71.0
TITAGARH(TGH) 10:11 10:12 1 73.0
KHARDAHA(KDH) 10:14 10:15 1 75.0
SODPUR(SEP) 10:18 10:19 1 78.0
AGARPARA(AGP) 10:21 10:22 1 80.0
BELGHARIA(BLH) 10:24 10:25 1 82.0
DUM DUM(DDJ) 10:30 10:31 1 86.0
BIDHAN NAGAR(BNXR) 10:34 10:35 1 90.0
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 10:52 Ends 0 96.0