Back SHANTIPUR - SEALDAH Local

SHANTIPUR(STB) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SHANTIPUR(STB) Starts 5:52 0 0.0
BATHNA KRITTIBAS HALT(BTKB) 5:54 5:55 1 4.0
PHULIA(FLU) 5:58 5:59 1 7.0
HABIBPUR(HBE) 6:03 6:04 1 12.0
KALINARYNPUR JN(KLNP) 6:07 6:08 1 16.0
RANAGHAT JN(RHA) 6:19 6:20 1 20.0
PAYRADANGA(PDX) 6:24 6:25 1 26.0
CHAKDAHA(CDH) 6:29 6:30 1 32.0
PALPARA(PXR) 6:32 6:33 1 34.0
SIMURALI(SMX) 6:35 6:36 1 36.0
MADANPUR(MPJ) 6:39 6:40 1 40.0
KALYANI(KYI) 6:45 6:46 1 45.0
KANCHRAPARA(KPA) 6:47 6:48 1 48.0
HALISAHAR(HLR) 6:51 6:52 1 51.0
NAIHATI JN(NH) 7:00 7:01 1 56.0
KANKINARA(KNR) 7:05 7:06 1 58.0
JAGADAL(JGDL) 7:08 7:09 1 60.0
SHYAMNAGAR(SNR) 7:11 7:12 1 63.0
ICHHAPUR(IP) 7:15 7:16 1 66.0
PALTA(PTF) 7:18 7:19 1 68.0
BARRACKPORE(BP) 7:21 7:22 1 71.0
TITAGARH(TGH) 7:25 7:26 1 73.0
KHARDAHA(KDH) 7:28 7:29 1 75.0
SODPUR(SEP) 7:32 7:33 1 78.0
AGARPARA(AGP) 7:35 7:36 1 80.0
BELGHARIA(BLH) 7:38 7:39 1 82.0
DUM DUM(DDJ) 7:44 7:45 1 86.0
BIDHAN NAGAR(BNXR) 7:48 7:49 1 90.0
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 8:07 Ends 0 96.0