Back SHANTIPUR - SEALDAH Local

SHANTIPUR(STB) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SHANTIPUR(STB) Starts 4:46 0 0.0
BATHNA KRITTIBAS HALT(BTKB) 4:48 4:49 1 4.0
PHULIA(FLU) 4:53 4:54 1 7.0
HABIBPUR(HBE) 4:58 4:59 1 12.0
KALINARYNPUR JN(KLNP) 5:01 5:02 1 16.0
RANAGHAT JN(RHA) 5:13 5:14 1 20.0
PAYRADANGA(PDX) 5:18 5:19 1 26.0
CHAKDAHA(CDH) 5:23 5:24 1 32.0
PALPARA(PXR) 5:26 5:27 1 34.0
SIMURALI(SMX) 5:29 5:30 1 36.0
MADANPUR(MPJ) 5:33 5:34 1 40.0
KALYANI(KYI) 5:38 5:39 1 45.0
KANCHRAPARA(KPA) 5:41 5:42 1 48.0
HALISAHAR(HLR) 5:45 5:46 1 51.0
NAIHATI JN(NH) 5:59 6:01 2 56.0
KANKINARA(KNR) 6:06 6:07 1 58.0
JAGADAL(JGDL) 6:09 6:10 1 60.0
SHYAMNAGAR(SNR) 6:12 6:13 1 63.0
ICHHAPUR(IP) 6:16 6:17 1 66.0
PALTA(PTF) 6:19 6:20 1 68.0
BARRACKPORE(BP) 6:22 6:23 1 71.0
TITAGARH(TGH) 6:26 6:27 1 73.0
KHARDAHA(KDH) 6:29 6:30 1 75.0
SODPUR(SEP) 6:33 6:34 1 78.0
AGARPARA(AGP) 6:36 6:37 1 80.0
BELGHARIA(BLH) 6:39 6:40 1 82.0
DUM DUM(DDJ) 6:45 6:46 1 86.0
BIDHAN NAGAR(BNXR) 6:49 6:50 1 90.0
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 7:05 Ends 0 96.0