Back GEDE - MAJERHAT Local

GEDE(GEDE) MAJERHAT(MJT) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
GEDE(GEDE) Starts 5:37 0 0.0
HARISH NAGAR HALT(HRSR) 5:39 5:40 1 2.6
BANPUR(BPN) 5:42 5:43 1 5.2
MAJHDIA(MIJ) 5:47 5:48 1 11.3
TARAK NAGAR(TNX) 5:52 5:53 1 16.9
MAYURHAT(MYHT) 5:55 5:56 1 19.7
BAGULA(BGL) 5:58 5:59 1 23.2
BHAYNA(BHNA) 6:01 6:02 1 25.9
SANTINAGAR HALT(SNTN) 6:03 6:04 1 28.0
BHAIRGACHHI(BHGH) 6:07 6:08 1 29.9
ARANGHATA(AG) 6:12 6:13 1 34.2
PANCHEBERIA(PNCB) 6:15 6:16 1 37.0
BANKIM NAGAR(BNKA) 6:17 6:18 1 38.6
RANAGHAT JN(RHA) 6:28 6:29 1 43.0
PAYRADANGA(PDX) 6:34 6:35 1 48.8
CHAKDAHA(CDH) 6:39 6:40 1 54.6
PALPARA(PXR) 6:42 6:43 1 56.8
SIMURALI(SMX) 6:45 6:46 1 59.1
MADANPUR(MPJ) 6:49 6:50 1 63.5
KALYANI(KYI) 6:53 6:54 1 68.4
KANCHRAPARA(KPA) 6:57 6:58 1 71.2
HALISAHAR(HLR) 7:01 7:02 1 74.4
NAIHATI JN(NH) 7:13 7:14 1 78.6
SHYAMNAGAR(SNR) 7:22 7:23 1 86.3
ICHHAPUR(IP) 7:27 7:28 1 89.4
PALTA(PTF) 7:30 7:31 1 91.5
BARRACKPORE(BP) 7:34 7:35 1 94.0
SODPUR(SEP) 7:42 7:43 1 100.9
AGARPARA(AGP) 7:45 7:46 1 102.7
BELGHARIA(BLH) 7:48 7:49 1 105.1
DUM DUM(DDJ) 7:58 7:59 1 109.7
PATIPUKUR(PTKR) 8:02 8:03 1 111.3
KOLKATA CHITPUR(KOAA) 8:08 8:09 1 113.6
TALLA(TALA) 8:12 8:13 1 114.2
BAGH BAZAR(BBR) 8:13 8:18 5 115.9
SOVABAZAR-AHIRI(SOLA) 8:24 8:25 1 117.2
BARRA BAZAR(BZB) 8:27 8:28 1 118.2
BENOY BADAL DINESH GARDENS(BBDB) 8:32 8:33 1 119.8
EDEN GARDENS(EDG) 8:37 8:38 1 121.3
PRINCEP GHAT(PPGT) 8:43 8:44 1 122.6
KHIDIRPUR(KIRP) 8:48 8:49 1 125.3
REMOUNT ROAD(RMTR) 8:51 8:52 1 126.6
MAJERHAT(MJT) 8:58 Ends 0 127.6