TIME TABLE

Train No/Name

LIVE ARRIVAL/DEPARTURE

Station Name/Code

12802 Purshottam Express Live Train Running Status

Station Arrival Train Status Halt Time Platform Locomotive Reverse
NEW DELHI (NDLS) 22:25 Ontime Start 9 No
KANPUR CENTRAL (CNB) 03:55 Ontime 5 mins 5 No
FATEHPUR (FTP) 05:10 Ontime 2 mins 2 No
ALLAHABAD JN (ALD) 07:05 Ontime 10 mins 6 No
MIRZAPUR (MZP) 08:15 Ontime 2 mins 2 No
CHUNAR (CAR) 08:45 Ontime 2 mins 2 No
PT DEEN DAYAL UPADHYAYA JN (DDU) 10:20 Ontime 15 mins 1 No
BHABUA ROAD (BBU) 11:11 Ontime 1 min 3 No
SASARAM (SSM) 11:44 Ontime 1 min 3 No
DEHRI ON SONE (DOS) 12:02 Ontime 2 mins 4 No
ANUGRAHA NARAYAN ROAD (AUBR) 12:17 Ontime 1 min 3 No
GAYA JN (GAYA) 13:10 Ontime 5 mins 2 No
PAHARPUR (PRP) 13:59 Ontime 2 mins 2 No
KODERMA (KQR) 14:36 Ontime 2 mins 3 No
HAZARIBAGH ROAD (HZD) 15:26 Ontime 2 mins 2 No
PARASNATH (PNME) 15:51 Ontime 3 mins 2 No
GOMOH JN (GMO) 16:10 Ontime 10 mins 2 No
CHANDRAPURA (CRP) 16:40 Ontime 2 mins 1 No
BOKARO STEEL CITY (BKSC) 17:15 Ontime 5 mins 2 No
PURULIA JN (PRR) 18:23 Ontime 2 mins 3 No
CHANDIL JN (CNI) 19:12 Ontime 2 mins 3 No
TATANAGAR JN (TATA) 20:04 Ontime 15 mins 4 No
GHATSILA (GTS) 20:51 Ontime 1 min 3 No
HIJILLI (HIJ) 22:37 Ontime 10 mins 2 No
BALASORE (BLS) 00:07 Ontime 5 mins 2 No
BHADRAKH (BHC) 01:18 Ontime 2 mins 2 No
JAJPUR KEONJHAR ROAD (JJKR) 01:56 Ontime 2 mins 3 No
CUTTACK (CTC) 03:00 Ontime 5 mins 1 No
BHUBANESWAR (BBS) 03:45 Ontime 5 mins 4 No
KHURDA ROAD JN (KUR) 04:20 Ontime 5 mins 1 No
PURI (PURI) 05:30 Ontime End 1 No