Back SAHARSA - SAMASTIPUR DEMU

SAHARSA JN(SHC) SAMASTIPUR JN(SPJ) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAHARSA JN(SHC) Starts 15:35 0 0.0
PARMINIYA HALT(PMYA) 15:44 15:45 1 5.0
SONBARSA KACHERI(SBM) 15:50 15:52 2 9.0
SIMRI BHAKHTIYARPUR(SBV) 16:01 16:03 2 17.0
KOPARIA(KFA) 16:21 16:23 2 23.0
FUNGO HALT(FNO) 16:31 16:32 1 28.0
DHAMARA GHAT(DHT) 16:44 16:46 2 31.0
BADLA GHAT(BHB) 16:53 16:55 2 37.0
MANSI JN(MNE) 17:38 17:43 5 45.0
KHAGARIA JN(KGG) 17:53 17:58 5 53.0
OLAPUR(OLP) 18:05 18:07 2 63.0
PAHARJAGANGAU(PRGA) 18:13 18:14 1 67.0
IMLI(IMLI) 18:19 18:21 2 72.0
SALAUNA(SLNA) 18:28 18:30 2 78.0
SONMA PRANPUR(H(SOPR) 18:37 18:38 1 83.0
DSKS NAGAR GARHPURA(DSKG) 18:43 18:45 2 87.0
SHASAN HALT(SSRH) 18:51 18:52 1 90.0
HASANPUR ROAD(HPO) 18:58 19:00 2 94.0
BARAIPURA HALT(BAPN) 19:07 19:08 1 99.0
NAYA NAGAR(NWC) 19:13 19:15 2 102.0
MABBI HALT(MABB) 19:22 19:23 1 107.0
RUSERA GHAT(ROA) 19:47 19:49 2 110.0
NARHAN(NRN) 19:55 19:57 2 115.0
ANGAR GHAT(ARG) 20:05 20:07 2 124.0
BHAGWANPUR DESU(BGDS) 20:21 20:23 2 131.0
SAMASTIPUR JN(SPJ) 21:00 Ends 0 139.0