Back ETAWAH - AGRA CANTT DEMU (via Bateshwar)

ETAWAH(ETW) AGRA CANTT(AGC) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
ETAWAH(ETW) Starts 6:00 0 0.0
UDI MORH(UDMR) 6:13 6:15 2 12.8
JAITPURA HALT(JATP) 6:25 6:26 1 19.9
MANSINGH KA PURA HALT(MGKP) 6:39 6:40 1 32.8
JAITPUR KALAN HALT(JTKN) 6:49 6:50 1 40.2
BAH(HAB) 7:02 7:04 2 50.2
BATESWAR HALT(BASR) 7:12 7:13 1 58.5
BHADRAULI HALT(BDRI) 7:23 7:24 1 66.7
MANIKPURA HALT(MAKP) 7:35 7:36 1 77.3
FATEHABAD(FAB) 7:51 7:53 2 90.3
DHIMSIRI HALT(DMSR) 8:03 8:04 1 100.7
SHAMSHABAD TOWN(SSDT) 8:13 8:15 2 108.2
KARAUNDHNA KALAN HALT(KRDN) 8:25 8:26 1 118.6
BHANDAI(BHA) 8:40 8:42 2 126.1
AGRA CANTT(AGC) 9:55 Ends 0 136.3