Back MAINPURI - AGRA CANTT DEMU

MAINPURI(MNQ) AGRA CANTT(AGC) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MAINPURI(MNQ) Starts 4:30 0 0.0
KAPU(KAPU) 4:42 4:43 1 9.5
BUJA(BUJA) 4:51 4:52 1 16.5
KAHL(KAHL) 5:03 5:04 1 26.0
SIPI(SIPI) 5:13 5:14 1 33.1
BPUR(BPUR) 5:24 5:25 1 43.6
ETAWAH(ETW) 5:45 6:10 25 55.2
UDI MORH(UDMR) 6:24 6:26 2 67.9
JAITPURA HALT(JATP) 6:36 6:37 1 75.0
MANSINGH KA PURA HALT(MGKP) 6:50 6:51 1 88.0
JAITPUR KALAN HALT(JTKN) 7:00 7:01 1 95.3
BAH(HAB) 7:11 7:13 2 105.3
BATESWAR HALT(BASR) 7:24 7:25 1 113.6
BHADRAULI HALT(BDRI) 7:35 7:36 1 121.8
MANIKPURA HALT(MAKP) 7:47 7:48 1 132.4
FATEHABAD(FAB) 8:01 8:03 2 145.5
DHIMSIRI HALT(DMSR) 8:15 8:16 1 155.8
SHAMSHABAD TOWN(SSDT) 8:23 8:25 2 163.4
KARAUNDHNA KALAN HALT(KRDN) 8:37 8:38 1 173.8
BHANDAI(BHA) 8:46 8:48 2 181.3
AGRA CANTT(AGC) 9:55 Ends 0 191.5