Back PALASA - VISAKHAPATNAM MEMU

PALASA(PSA) VISHAKAPATNAM(VSKP) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
PALASA(PSA) Starts 13:00 0 0.0
PUNDI(PUN) 13:10 13:11 1 12.3
ROUTHPURAM HALT(RMZ) 13:16 13:17 1 18.6
NAUPADA JN(NWP) 13:24 13:25 1 25.8
DINDU GOPALA PURAM HALT(DGB) 13:30 13:31 1 31.7
KOTABOMMALI(KBM) 13:38 13:39 1 39.6
HARISHCHANDRAPURAM(HCM) 13:45 13:46 1 47.9
TILARU(TIU) 13:51 13:52 1 53.2
URLAM(ULM) 14:10 14:12 2 63.0
SRIKAKULAM ROAD(CHE) 14:20 14:21 1 72.9
DUSI(DUSI) 14:28 14:29 1 79.2
PONDURU(PDU) 14:32 14:33 1 88.3
SIGADAM(SGDM) 14:36 14:37 1 98.4
BATUVA(BTVA) 14:43 14:44 1 106.7
CHIPURUPALLE(CPP) 14:50 14:51 1 111.6
GARIVIDI(GVI) 14:56 14:57 1 118.2
NELLIMARIA(NML) 15:09 15:10 1 131.3
VIZIANAGRAM JN(VZM) 15:25 15:55 30 142.5
KORUKONDA(KUK) 16:04 16:05 1 153.2
ALAMANDA(ALM) 16:10 16:11 1 160.3
KANTAKAPALLE(KPL) 16:18 16:19 1 169.5
KOTTAVALASA(KTV) 16:26 16:27 1 177.5
PENDURTI(PDT) 16:34 16:35 1 186.3
SIMHACHALAM NORTH(SCMN) 16:41 16:42 1 194.1
SIMHACHALAM(SCM) 16:44 16:46 2 195.4
MARRIPALEM(MIPM) 16:52 16:53 1 199.0
VISHAKAPATNAM(VSKP) 17:40 Ends 0 203.6