Back PALASA - VISHAKHAPATNAM Passenger

PALASA(PSA) VISHAKAPATNAM(VSKP) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
PALASA(PSA) Starts 5:25 0 0.0
PUNDI(PUN) 5:36 5:37 1 12.3
ROUTHPURAM HALT(RMZ) 5:43 5:44 1 18.6
NAUPADA JN(NWP) 5:52 5:53 1 25.8
DINDU GOPALA PURAM HALT(DGB) 5:58 5:59 1 31.7
KOTABOMMALI(KBM) 6:07 6:08 1 39.6
HARISHCHANDRAPURAM(HCM) 6:15 6:16 1 47.9
TILARU(TIU) 6:22 6:23 1 53.2
URLAM(ULM) 6:32 6:33 1 63.0
SRIKAKULAM ROAD(CHE) 6:45 6:50 5 72.9
DUSI(DUSI) 6:56 6:57 1 79.2
PONDURU(PDU) 7:06 7:07 1 88.3
SIGADAM(SGDM) 7:16 7:17 1 98.4
BATUVA(BTVA) 7:24 7:25 1 106.7
CHIPURUPALLE(CPP) 7:34 7:35 1 111.6
GARIVIDI(GVI) 7:41 7:42 1 118.2
NELLIMARIA(NML) 7:53 7:54 1 131.3
VIZIANAGRAM JN(VZM) 8:20 8:25 5 142.5
KORUKONDA(KUK) 8:35 8:36 1 153.2
ALAMANDA(ALM) 8:42 8:43 1 160.3
KANTAKAPALLE(KPL) 8:51 8:52 1 169.5
KOTTAVALASA(KTV) 9:01 9:02 1 177.5
PENDURTI(PDT) 9:09 9:10 1 186.4
SIMHACHALAM(SCM) 9:21 9:23 2 195.5
MARRIPALEM(MIPM) 9:29 9:30 1 199.0
VISHAKAPATNAM(VSKP) 10:00 Ends 0 203.6