Back BRAHMAPUR - VISAKHAPATNAM Passenger

BRAHMAPUR(BAM) VISHAKAPATNAM(VSKP) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BRAHMAPUR(BAM) Starts 7:00 0 0.0
GOLANTHRA(GTA) 7:12 7:13 1 10.7
SURLA ROAD(SLRD) 7:20 7:21 1 16.0
ICHCHPURAM(IPM) 7:30 7:31 1 24.5
JHADUPUDI(JPI) 7:43 7:44 1 36.3
SOMPETA(SPT) 7:55 7:56 1 42.5
BARUVA(BAV) 8:04 8:05 1 51.9
MANDASA ROAD(MMS) 8:14 8:15 1 61.3
SUMMADEVI(SUDV) 8:24 8:25 1 67.9
PALASA(PSA) 8:40 8:45 5 74.4
PUNDI(PUN) 8:56 8:58 2 86.7
ROUTHPURAM HALT(RMZ) 9:04 9:05 1 93.0
NAUPADA JN(NWP) 9:13 9:15 2 100.2
DINDU GOPALA PURAM HALT(DGB) 9:20 9:21 1 106.2
KOTABOMMALI(KBM) 9:29 9:31 2 114.1
HARISHCHANDRAPURAM(HCM) 9:38 9:39 1 122.3
TILARU(TIU) 9:45 9:47 2 127.6
URLAM(ULM) 9:56 9:58 2 137.5
SRIKAKULAM ROAD(CHE) 10:08 10:13 5 147.4
DUSI(DUSI) 10:19 10:21 2 153.6
PONDURU(PDU) 10:29 10:31 2 162.8
SIGADAM(SGDM) 10:41 10:43 2 172.8
BATUVA(BTVA) 10:50 10:51 1 181.1
CHIPURUPALLE(CPP) 11:08 11:10 2 186.0
GARIVIDI(GVI) 11:17 11:19 2 192.7
NELLIMARIA(NML) 11:31 11:33 2 205.8
VIZIANAGRAM JN(VZM) 11:50 11:55 5 216.9
KORUKONDA(KUK) 12:06 12:08 2 227.7
ALAMANDA(ALM) 12:15 12:17 2 234.8
KANTAKAPALLE(KPL) 12:26 12:28 2 244.0
KOTTAVALASA(KTV) 12:37 12:39 2 252.0
PENDURTI(PDT) 12:47 12:49 2 260.8
SIMHACHALAM(SCM) 13:16 13:18 2 270.0
MARRIPALEM(MIPM) 13:23 13:24 1 273.5
VISHAKAPATNAM(VSKP) 14:25 Ends 0 278.0