Back KSR BENGALURU - ARAKKONAM Passenger

BANGALORE CITY JN(SBC) ARAKKONAM(AJJ) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGALORE CITY JN(SBC) Starts 9:15 0 0.0
BANGALORE CANT(BNC) 9:25 9:27 2 4.3
BANGALORE EAST(BNCE) 9:31 9:32 1 7.0
BAIYYAPPANAHALI(BYPL) 9:36 9:37 1 11.0
KRISHNARAJAPURAM(KJM) 9:40 9:41 1 13.7
HOODI HALT(HDIH) 9:49 9:50 1 18.5
WHITEFIELD(WFD) 9:54 9:55 1 23.1
DEVANGONTHI(DKN) 10:05 10:06 1 31.0
MALUR(MLO) 10:17 10:18 1 43.1
BYATRAYANHALLI(BFW) 10:25 10:26 1 53.4
TYAKAL(TCL) 10:33 10:34 1 58.0
BANGARAPET(BWT) 10:49 10:50 1 70.1
KAMASAMUDRAM(KSM) 11:04 11:05 1 82.2
BISANATTAM(BSM) 11:12 11:13 1 89.2
GUDUPULLI(GDP) 11:20 11:21 1 94.4
KUPPAM(KPN) 11:32 11:33 1 104.3
MULANUR(MAR) 11:43 11:44 1 116.5
PATCHUR(PU) 11:54 11:55 1 127.6
SOMANAYAKKANPTI(SKPT) 12:04 12:05 1 135.8
JOLARPETTAI(JTJ) 13:10 13:30 20 144.9
KETTANDAPATTI(KDY) 13:32 13:33 1 152.2
VANIYAMBADI(VN) 13:43 13:45 2 161.2
VINNAMANGALAM(VGM) 13:53 13:55 2 169.4
AMBUR(AB) 14:03 14:05 2 177.3
PACHACHAKUPAM(PCKM) 14:10 14:12 2 183.3
MELPATTI(MPI) 14:18 14:20 2 189.0
VALATHOOR(VLT) 14:26 14:28 2 195.0
GUDIYATTAM(GYM) 14:38 14:40 2 204.8
KAVANUR(KVN) 14:46 14:48 2 210.9
LATTERI(LTI) 15:03 15:05 2 221.6
KATPADI JN(KPD) 15:35 15:45 10 229.4
SEVUR(SVUR) 15:53 15:55 2 235.1
TIRUVALAM(THL) 16:01 16:03 2 241.3
MUKUNDARAYAPURM(MCN) 16:11 16:13 2 246.2
WALAJAH ROAD JN(WJR) 16:23 16:25 2 254.0
THALANGAI(TUG) 16:33 16:35 2 261.9
SHOLINGHUR(SHU) 16:40 16:42 2 269.0
MAHENDRA VADI(MDVE) 16:43 16:45 2 272.4
ANAVARDIKHANPET(AVN) 16:50 16:52 2 278.7
CHITTERI(CTRE) 16:58 17:00 2 282.6
ARAKKONAM(AJJ) 17:45 Ends 0 290.4