Back SAHARSA - SAMASTIPUR Passenger

SAHARSA JN(SHC) SAMASTIPUR JN(SPJ) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAHARSA JN(SHC) Starts 18:15 0 0.0
PARMINIYA HALT(PMYA) 18:23 18:24 1 5.2
SONBARSA KACHERI(SBM) 18:29 18:31 2 8.9
BABA RAGHUNI HALT DWARIKA(BRHD) 18:38 18:39 1 12.6
SIMRI BHAKHTIYARPUR(SBV) 18:44 18:46 2 16.9
KOPARIA(KFA) 18:54 18:56 2 23.5
FUNGO HALT(FNO) 19:04 19:05 1 28.4
DHAMARA GHAT(DHT) 19:10 19:12 2 31.6
BADLA GHAT(BHB) 19:20 19:22 2 36.0
MANSI JN(MNE) 19:55 20:00 5 42.4
KHAGARIA JN(KGG) 20:10 20:15 5 51.2
OLAPUR(OLP) 20:22 20:24 2 61.1
PAHARJAGANGAU(PRGA) 20:30 20:31 1 65.0
IMLI(IMLI) 20:36 20:38 2 69.6
SALAUNA(SLNA) 20:45 20:47 2 76.4
SONMA PRANPUR(H(SOPR) 20:54 20:55 1 81.2
DSKS NAGAR GARHPURA(DSKG) 21:00 21:02 2 84.9
SHASAN HALT(SSRH) 21:08 21:09 1 88.1
HASANPUR ROAD(HPO) 21:15 21:17 2 91.4
BARAIPURA HALT(BAPN) 21:24 21:25 1 96.8
NAYA NAGAR(NWC) 21:30 21:32 2 100.0
MABBI HALT(MABB) 21:39 21:40 1 104.9
RUSERA GHAT(ROA) 21:44 21:46 2 107.6
NARHAN(NRN) 21:52 21:54 2 113.8
ANGAR GHAT(ARG) 22:02 22:04 2 122.3
BHAGWANPUR DESU(BGDS) 22:39 22:41 2 129.4
SAMASTIPUR JN(SPJ) 23:15 Ends 0 136.5