Back BHARATPUR - KASGANJ Passenger

BHARATPUR JN(BTE) KASGANJ(KSJ) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BHARATPUR JN(BTE) Starts 5:35 0 0.0
NOH BACHHAMDI(NHB) 5:42 5:43 1 6.7
IKRAN(IK) 5:50 5:51 1 12.1
CHIKSANA(CIK) 6:07 6:08 1 17.6
ACHHNERA JN(AH) 6:40 7:05 25 27.3
KHERA SANDHAN HALT(KHSN) 7:06 7:07 1 33.8
PARKHAM(PRK) 7:13 7:14 1 40.4
BHAINSA(BSA) 7:23 7:24 1 51.5
MATHURA JN(MTJ) 8:00 8:10 10 62.5
MATHURA CANT(MRT) 8:15 8:20 5 64.4
RAYA(RAYA) 8:34 8:36 2 76.9
SONAI(SYZ) 8:50 8:52 2 86.4
MURSAN(MSN) 9:00 9:02 2 92.2
HATHRAS CITY(HTC) 9:28 9:30 2 104.3
MENDU(MEU) 9:40 9:42 2 111.1
HATHRAS ROAD(HTJ) 9:45 9:46 1 113.1
RATI KA NAGLA(RKN) 10:06 10:08 2 125.5
BASTOI HALT(BTRO) 10:14 10:15 1 130.0
SIKANDRA RAO(SKA) 10:22 10:24 2 138.7
AGSAULI(AUL) 10:33 10:35 2 148.1
MARAHRA(MHA) 10:43 10:45 2 156.5
KASGANJ(KSJ) 11:10 Ends 0 167.5