Back SHAHGANJ - BALLIA Passenger (UnReserved)

SHAHGANJ JN(SHG) BALLIA(BUI) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SHAHGANJ JN(SHG) Starts 6:10 0 0.0
KHANJA HALT(KHJA) 6:22 6:23 1 6.0
DIDARGANJ ROAD(DJD) 6:30 6:32 2 14.3
KHORASON ROAD(KRND) 6:39 6:41 2 20.9
SARAI MIR(SMZ) 6:49 6:51 2 30.0
SANJARPUR(SJER) 6:58 6:59 1 35.4
PHARIHA(PHY) 7:04 7:06 2 40.9
SARAI RANI(RKS) 7:13 7:15 2 48.1
AZAMGARH(AMH) 7:25 7:30 5 55.9
SIDHARI HALT(SDHA) 7:33 7:34 1 58.5
SATHIAON(SAA) 7:40 7:42 2 68.4
MUHAMMADABAD(MMA) 7:52 7:54 2 77.5
KHURAHAT(KRT) 8:04 8:06 2 86.6
PALIGARH(PLGH) 8:13 8:14 1 91.8
MAU JN(MAU) 8:30 8:40 10 99.2
INDARA JN(IAA) 8:52 8:55 3 107.0
HALDHARPUR(HLP) 9:02 9:03 1 114.0
RATANPURA(RTP) 9:11 9:13 2 122.0
RAJMALPUR ROAD(RJMP) 9:19 9:20 1 127.5
RASRA(RSR) 9:33 9:35 2 135.3
SANWARA(SNRA) 9:44 9:45 1 142.2
CHILKAHAR(CHR) 9:53 9:54 1 146.7
JIGNI KHAS(JGKS) 10:03 10:04 1 151.8
PHEPHNA JN(PEP) 10:15 10:17 2 157.6
SAGARPALI(SVI) 10:28 10:30 2 162.6
BALLIA(BUI) 10:55 Ends 0 167.7