Back GORAKHPUR - PATLIPUTRA Passenger (Via Kaptanganj)

GORAKHPUR JN(GKP) PATLIPUTRA(PPTA) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
GORAKHPUR JN(GKP) Starts 1:20 0 0.0
GORAKHPUR CANT(GKC) 1:30 1:32 2 3.8
UNAULA(UNLA) 1:41 1:43 2 10.9
PIPRAICH(PPC) 1:52 1:58 6 19.0
BODARWAR(BBW) 2:08 2:10 2 30.6
KAPTANGANJ JN(CPJ) 2:40 2:50 10 38.7
MATIA BARGHAT HALT(MTBG) 2:58 2:59 1 44.0
LAKSHMIGANJ(LIJ) 3:02 3:04 2 47.9
RAMKOLA(RKL) 3:11 3:13 2 54.3
BARHARAGANI(BAGJ) 3:21 3:23 2 62.4
PADRAUNA(POU) 3:33 3:35 2 69.5
KATH KUIYAN(KKT) 3:41 3:43 2 77.5
CHAF HALT(CHAF) 3:50 3:51 1 82.2
DUDAHI(DUE) 3:57 3:59 2 88.4
GAURI SRIRAM(GSRM) 4:06 4:07 1 94.3
TAMKUHI ROAD(TOI) 4:18 4:20 2 100.9
TARIASUJAN(TRJ) 4:33 4:35 2 109.7
TINPHERIA(TPV) 4:41 4:42 1 114.1
JALALPUR(JGP) 4:50 4:51 1 118.3
SIPAYA(SPYA) 4:57 4:58 1 121.8
SASA MUSA(SSU) 5:08 5:10 2 126.7
NARKATIA BAZAR(NKBR) 5:20 5:21 1 132.1
THAWE JN(THE) 5:35 5:45 10 137.2
HATHUA(HTW) 6:06 6:08 2 146.8
AMLORI SARSAR(ALS) 6:26 6:28 2 157.9
SIWAN KACHARI(SVC) 6:41 6:42 1 162.8
SIWAN JN(SV) 6:55 7:00 5 165.4
PACHRUKHI(PCK) 7:17 7:18 1 173.7
DURAUNDHA JN(DDA) 7:26 7:27 1 183.2
CHAINWA(CW) 7:34 7:35 1 191.3
MAHENDRANATH(MHRN) 7:39 7:40 1 193.4
EKMA(EKMA) 7:46 7:47 1 198.7
DAUDPUR(DDP) 7:59 8:00 1 207.3
KOPA SAMHOTA(KPS) 8:12 8:13 1 215.9
TAPPA KHAJURIAY(TKVR) 8:21 8:22 1 222.2
CHHAPRA(CPR) 8:35 8:45 10 226.6
CHHAPRA KACHERI(CI) 8:48 8:50 2 228.6
GOLDINGANJ(GJH) 9:10 9:12 2 237.8
DUMRI JUARA(DRI) 9:18 9:19 1 242.4
BARAGOPAL(BAGL) 9:25 9:27 2 246.6
PANCHPATIA DEORIA HALT(PPDA) 9:32 9:33 1 249.4
AWATAR NAGAR(ATNR) 9:38 9:39 1 251.6
AMBIKA BHAWANI HALT(AABH) 9:44 9:45 1 253.5
DIGHWARA(DGA) 10:10 10:12 2 257.2
SITALPUR(STLR) 10:24 10:25 1 261.6
NAYAGAON(NYO) 10:46 10:48 2 269.2
PARMANANDPUR(PMU) 10:54 10:56 2 273.9
PAHLEJAGHAT(PHLG) 11:45 11:47 2 279.0
DIGHA BRIDGE HALT(DGBH) 11:59 12:00 1 287.5
PATLIPUTRA(PPTA) 12:53 Ends 0 290.5