Back PATLIPUTRA - GORAKHPUR Passenger (Via Kaptanganj)

PATLIPUTRA(PPTA) GORAKHPUR JN(GKP) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
PATLIPUTRA(PPTA) Starts 17:00 0 0.0
DIGHA BRIDGE HALT(DGBH) 17:04 17:05 1 3.0
PAHLEJAGHAT(PHLG) 17:20 17:22 2 11.4
PARMANANDPUR(PMU) 17:41 17:43 2 16.6
NAYAGAON(NYO) 17:49 17:51 2 21.2
SITALPUR(STLR) 17:58 18:00 2 28.9
DIGHWARA(DGA) 18:06 18:08 2 33.3
AMBIKA BHAWANI HALT(AABH) 18:13 18:14 1 37.0
AWATAR NAGAR(ATNR) 18:18 18:19 1 38.9
PANCHPATIA DEORIA HALT(PPDA) 18:24 18:25 1 41.1
BARAGOPAL(BAGL) 18:30 18:32 2 43.9
DUMRI JUARA(DRI) 18:37 18:38 1 48.1
GOLDINGANJ(GJH) 18:44 18:46 2 52.7
CHHAPRA KACHERI(CI) 19:56 19:58 2 61.9
CHHAPRA(CPR) 20:05 20:15 10 63.9
TAPPA KHAJURIAY(TKVR) 20:21 20:22 1 68.3
KOPA SAMHOTA(KPS) 20:31 20:32 1 74.6
DAUDPUR(DDP) 20:40 20:41 1 83.2
EKMA(EKMA) 20:49 20:50 1 91.8
MAHENDRANATH(MHRN) 20:56 20:57 1 97.1
CHAINWA(CW) 21:00 21:02 2 99.2
DURAUNDHA JN(DDA) 21:09 21:11 2 107.3
PACHRUKHI(PCK) 21:23 21:25 2 116.8
SIWAN JN(SV) 21:40 21:55 15 125.2
SIWAN KACHARI(SVC) 22:01 22:02 1 127.7
AMLORI SARSAR(ALS) 22:09 22:11 2 132.6
HATHUA(HTW) 22:23 22:25 2 143.7
THAWE JN(THE) 22:50 23:00 10 153.2
NARKATIA BAZAR(NKBR) 23:09 23:10 1 158.4
SASA MUSA(SSU) 23:15 23:20 5 163.8
SIPAYA(SPYA) 23:28 23:29 1 168.7
JALALPUR(JGP) 23:33 23:34 1 172.2
TINPHERIA(TPV) 23:42 23:43 1 176.4
TARIASUJAN(TRJ) 23:53 23:55 2 180.8
TAMKUHI ROAD(TOI) 00:04 00:05 1 189.6
GAURI SRIRAM(GSRM) 00:16 00:17 1 196.2
DUDAHI(DUE) 00:32 00:34 2 202.1
CHAF HALT(CHAF) 00:42 00:43 1 208.3
KATH KUIYAN(KKT) 00:51 00:53 2 213.0
PADRAUNA(POU) 01:13 01:15 2 221.0
BARHARAGANI(BAGJ) 01:33 01:35 2 228.1
RAMKOLA(RKL) 01:50 01:52 2 236.2
LAKSHMIGANJ(LIJ) 02:01 02:03 2 242.6
MATIA BARGHAT HALT(MTBG) 02:13 02:14 1 246.5
KAPTANGANJ JN(CPJ) 02:30 02:35 5 251.8
BODARWAR(BBW) 02:53 02:55 2 259.9
PIPRAICH(PPC) 03:09 03:12 3 271.5
UNAULA(UNLA) 03:38 03:40 2 279.6
GORAKHPUR CANT(GKC) 04:05 04:07 2 286.7
GORAKHPUR JN(GKP) 04:30 Ends 0 290.5