Back BARMER - JODHPUR Passenger

BARMER(BME) JODHPUR JN(JU) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BARMER(BME) Starts 13:00 0 0.0
UTARLAI(UTL) 13:10 13:12 2 10.6
KAVAS(KVA) 13:22 13:23 1 21.8
BANIYA SANDA DHORA(BSDA) 13:34 13:35 1 33.2
BAYTU(BUT) 13:46 13:48 2 46.2
BHIMARLAI(BMQ) 14:00 14:01 1 57.6
GOLE(GOLE) 14:12 14:13 1 69.5
TILWARA(TWL) 14:21 14:22 1 78.5
KHED TEMPLE HALT(KHTX) 14:30 14:31 1 80.9
BALOTRA JN(BLT) 14:46 14:47 1 96.2
JANIYANA(JNE) 14:55 14:56 1 105.1
PARLU(PRU) 15:04 15:06 2 114.7
SAMDHARI JN(SMR) 15:36 15:41 5 129.0
AJIT(AJIT) 15:49 15:50 1 139.6
MIYONKA BARA(MNKB) 15:56 15:57 1 145.1
DUNDARA(DOR) 16:03 16:05 2 152.2
DUDIA(DUK) 16:15 16:16 1 163.7
SUTLANA(SUT) 16:24 16:25 1 170.1
LUNI JN(LUNI) 16:35 16:38 3 177.8
HANWANT(HWT) 16:46 16:47 1 184.6
SALAWAS(SZ) 16:55 16:56 1 193.2
BASNI(BANE) 17:04 17:06 2 202.9
BHAGAT KI KOTHI(BGKT) 17:23 17:25 2 206.0
JODHPUR JN(JU) 17:55 Ends 0 209.8