Back SURATGARH - SHRI GANGANAGAR Passenger

SURATGARH JN(SOG) SHRI GANGANAGAR(SGNR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SURATGARH JN(SOG) Starts 7:45 0 0.0
BHAGWANSAR(BNSR) 7:53 7:55 2 5.3
SARDARGARH(SRZ) 8:14 8:15 1 16.6
SARUPSAR JN(SRPR) 8:22 8:23 1 21.5
JAITSAR(JES) 8:28 8:29 1 25.4
BUGIA HALT(BUGY) 8:36 8:37 1 35.5
MASANIWALA(MSWA) 8:42 8:43 1 43.9
MOHAN NAGAR(MNGR) 8:50 8:51 1 52.4
RAI SINGH NAGAR(RSNR) 9:03 9:05 2 56.2
GAJSINGHPUR(GJS) 9:18 9:20 2 69.7
ZORAWAR PURA HALT(ZPR) 9:30 9:31 1 80.7
SHRI KARANPUR(SRW) 9:40 9:42 2 90.4
DALPAT SINGHPUR(DPT) 9:53 9:54 1 102.0
KESRI SINGHPUR(KESR) 10:04 10:05 1 112.5
PRITHWIRAJPUR(PRUR) 10:19 10:20 1 125.5
SHRI GANGANAGAR(SGNR) 10:55 Ends 0 137.3