Back LUDHIANA - CHURU Passenger

LUDHIANA JN(LDH) CHURU(CUR) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
LUDHIANA JN(LDH) Starts 14:35 0 0.0
GILL(GILL) 14:45 14:47 2 8.0
JASSOWAL HALT(JSL) 14:56 14:58 2 13.0
KILA RAIPUR(QRP) 15:03 15:05 2 18.0
AHMADGARH(AHH) 15:14 15:16 2 26.0
ROHIRA GHALUGHRA(RHW) 15:22 15:24 2 31.0
KUP(KUP) 15:29 15:31 2 36.0
MALERKOTLA(MET) 15:40 15:42 2 45.0
HIMMATANA(HMI) 15:50 15:52 2 52.0
DHURI JN(DUI) 16:08 16:10 2 62.0
BAHADUR SINGH WALA(BSS) 16:23 16:24 1 70.0
SANGRUR(SAG) 16:30 16:32 2 78.0
BHARUR(BZ) 16:42 16:44 2 85.0
SUNAM UDHAM SINGH WALA(SFMU) 16:52 16:54 2 91.0
CHAJLI(CJL) 17:02 17:03 1 100.0
GOVINDGARH KHOKHAR(GGKR) 17:08 17:10 2 106.0
LEHRA GAGA(LHA) 17:16 17:18 2 112.0
GURNAY(GRN) 17:40 17:42 2 121.0
JAKHAL JN(JHL) 18:00 18:10 10 128.0
KUDNI(KUDN) 18:17 18:18 1 136.0
JAMALPUR SHAIKHAN(JPS) 18:24 18:25 1 141.0
PIRTHALA LLAUDA(PLT) 18:36 18:37 1 149.0
GAJUWALA(GJW) 18:44 18:45 1 155.0
UKLANA(UKN) 18:53 18:54 1 163.0
DAULATPUR HARYANA(DULP) 19:11 19:12 1 169.0
BARWALA(BXC) 19:21 19:22 1 178.0
DHANSU(DNX) 19:38 19:39 1 198.0
RAIPUR HARIYANA(RPHR) 19:52 19:53 1 204.0
HISAR(HSR) 20:10 20:35 25 210.0
CHARAUD(CRW) 20:51 20:52 1 228.0
NALOI BARWA(BVZ) 20:59 21:00 1 234.0
SIWANI(SWNI) 21:07 21:08 1 240.0
JHUNPA(JUP) 21:25 21:28 3 259.0
LASERI(LSE) 21:35 21:36 1 266.0
SADULPUR JN(SDLP) 22:05 22:10 5 280.0
DOKWA(DKWA) 22:17 22:18 1 289.0
HADYAL(HYL) 22:25 22:27 2 296.0
DUDHWAKHARA(DKX) 22:40 22:41 1 309.0
SIRSALA(SRSL) 22:49 22:50 1 315.0
ASLU(ASLU) 22:59 23:00 1 324.0
CHURU(CUR) 23:50 Ends 0 338.0