Back LUDHIANA - CHURU Passenger

LUDHIANA JN(LDH) CHURU(CUR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
LUDHIANA JN(LDH) Starts 14:35 0 0.0
GILL(GILL) 14:45 14:47 2 8.2
JASSOWAL HALT(JSL) 14:56 14:57 1 13.4
KILA RAIPUR(QRP) 15:03 15:04 1 17.8
AHMADGARH(AHH) 15:14 15:16 2 25.4
ROHIRA GHALUGHRA(RHW) 15:22 15:23 1 31.3
KUP(KUP) 15:29 15:30 1 35.6
MALERKOTLA(MET) 15:40 15:42 2 45.3
HIMMATANA(HMI) 15:50 15:51 1 52.3
DHURI JN(DUI) 16:08 16:10 2 62.1
BAHADUR SINGH WALA(BSS) 16:23 16:24 1 70.4
SANGRUR(SAG) 16:30 16:32 2 78.2
BHARUR(BZ) 16:42 16:43 1 85.2
SUNAM UDHAM SINGH WALA(SFMU) 16:52 16:54 2 90.8
CHAJLI(CJL) 17:02 17:03 1 100.6
GOVINDGARH KHOKHAR(GGKR) 17:08 17:09 1 106.3
LEHRA GAGA(LHA) 17:16 17:18 2 112.4
GURNAY(GRN) 17:40 17:41 1 121.3
JAKHAL JN(JHL) 18:00 18:10 10 128.7
KUDNI(KUDN) 18:17 18:18 1 136.3
JAMALPUR SHAIKHAN(JPS) 18:24 18:25 1 141.3
PIRTHALA LLAUDA(PLT) 18:36 18:37 1 149.9
GAJUWALA(GJW) 18:44 18:45 1 155.3
UKLANA(UKN) 18:53 18:54 1 163.6
DAULATPUR HARYANA(DULP) 19:11 19:12 1 169.3
BARWALA(BXC) 19:21 19:22 1 178.6
DHANSU(DNX) 19:38 19:39 1 198.3
RAIPUR HARIYANA(RPHR) 19:52 19:53 1 204.9
HISAR(HSR) 20:10 20:35 25 210.3
CHARAUD(CRW) 20:51 20:52 1 229.1
NALOI BARWA(BVZ) 20:59 21:00 1 234.7
SIWANI(SWNI) 21:06 21:08 2 240.5
JHUNPA(JUP) 21:24 21:26 2 259.9
LASERI(LSE) 21:35 21:36 1 266.7
SADULPUR JN(SDLP) 22:20 22:25 5 280.2
DOKWA(DKWA) 22:32 22:34 2 288.6
HADYAL(HYL) 22:43 22:45 2 296.3
DUDHWAKHARA(DKX) 22:58 23:00 2 309.3
SIRSALA(SRSL) 23:08 23:09 1 314.6
ASLU(ASLU) 23:18 23:19 1 323.4
CHURU(CUR) 23:50 Ends 0 338.0