Back ALIGARH - MORADABAD Passenger (UnReserved)

ALIGARH JN(ALJN) MORADABAD(MB) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
ALIGARH JN(ALJN) Starts 4:55 0 0.0
MANZURGARHI(MZGI) 5:08 5:10 2 8.9
HARDUAGANJ(HGJ) 5:16 5:18 2 13.4
SUNAMAI HALT(SUNM) 5:28 5:29 1 17.9
GODHA(GDHA) 5:36 5:37 1 22.1
ATRAULI ROAD(AUR) 5:46 5:47 1 28.2
DHARAMPUR(DMPR) 5:56 5:57 1 35.4
DIBAI(DIB) 6:06 6:07 1 41.8
RAJGHAT NARORA(RG) 6:15 6:17 2 48.7
BABRALA(BBA) 6:28 6:30 2 54.6
BHAKRAULI(BHKL) 6:42 6:43 1 61.6
DHANARI(DN) 6:52 6:53 1 67.1
PATHAKPUR(PHX) 7:03 7:04 1 73.7
BAHJOI(BJ) 7:19 7:20 1 81.4
MAJADA HALT(MJHL) 7:29 7:30 1 90.0
CHANDAUSI JN(CH) 7:50 8:10 20 98.1
GUMTHAL(GTF) 8:18 8:19 1 106.9
KUAKHERA HALT(KZS) 8:26 8:27 1 109.7
JARGAON(JRJ) 8:33 8:34 1 112.5
RAJA KA SAHASPUR(RJK) 8:43 8:45 2 118.0
KUNDARKHI(KD) 8:54 8:55 1 123.8
FARHEDI(FRD) 9:03 9:04 1 128.1
MACHARYA(MCV) 9:11 9:12 1 130.6
MORADABAD(MB) 9:30 Ends 0 141.9