Back ALIGARH - MORADABAD Passenger (UnReserved)

ALIGARH JN(ALJN) GAJRAULA JN(GJL) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
ALIGARH JN(ALJN) Starts 4:45 0 0.0
MANZURGARHI(MZGI) 5:00 5:02 2 8.8
HARDUAGANJ(HGJ) 5:08 5:10 2 13.5
SUNAMAI HALT(SUNM) 5:15 5:16 1 17.9
GODHA(GDHA) 5:24 5:25 1 22.1
ATRAULI ROAD(AUR) 5:32 5:34 2 28.1
DHARAMPUR(DMPR) 5:44 5:45 1 35.4
DIBAI(DIB) 5:53 5:54 1 41.8
RAJGHAT NARORA(RG) 6:03 6:04 1 48.7
BABRALA(BBA) 6:13 6:15 2 54.6
BHAKRAULI(BHKL) 6:27 6:28 1 61.6
DHANARI(DN) 6:35 6:37 2 67.1
PATHAKPUR(PHX) 6:46 6:47 1 73.7
BAHJOI(BJ) 6:57 6:58 1 81.4
MAJADA HALT(MJHL) 7:07 7:08 1 90.0
CHANDAUSI JN(CH) 7:30 7:50 20 98.1
GUMTHAL(GTF) 7:58 7:59 1 106.9
KUAKHERA HALT(KZS) 8:05 8:06 1 109.7
JARGAON(JRJ) 8:12 8:13 1 112.5
RAJA KA SAHASPUR(RJK) 8:23 8:24 1 118.0
KUNDARKHI(KD) 8:33 8:34 1 123.8
FARHEDI(FRD) 8:42 8:43 1 129.1
MACHARYA(MCV) 8:51 8:52 1 130.6
MORADABAD(MB) 9:10 9:25 15 142.0
LODIPUR BISHANPUR(LDP) 9:38 9:39 1 149.3
HAKIMPUR(HKP) 9:47 9:48 1 154.2
CHAK KALI LAIT(CKLT) 9:55 9:56 1 158.7
KAIALSA(KIV) 10:03 10:05 2 164.0
AMROHA(AMRO) 10:20 10:25 5 172.5
KAFURPUR(KFPR) 11:00 11:02 2 184.2
MAHESRA(MHHR) 11:09 11:11 2 188.3
GAJRAULA JN(GJL) 11:25 Ends 0 195.4