Back MOKAMA - HOWRAH Fast Passenger

MOKAMEH JN(MKA) HOWRAH JN(HWH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MOKAMEH JN(MKA) Starts 12:45 0 0.0
TALL JN(TALL) 12:52 12:53 1 4.4
HATHIDAH JN(HTZ) 12:58 12:59 1 8.1
RAMPUR DUMRA(RDUM) 13:05 13:06 1 12.2
BARHIYA(BRYA) 13:14 13:15 1 17.8
DUMRI HALT(DMRX) 13:21 13:22 1 22.1
DHURANT JWAS HALT(DJS) 13:28 13:29 1 25.4
MANKATHA(MKB) 13:33 13:34 1 27.2
LUCKEESARAI JN(LKR) 13:41 13:42 1 32.8
KIUL JN(KIUL) 13:50 14:00 10 34.2
MAHESH LETA HALT(MHLT) 14:04 14:05 1 37.8
BANSIPUR(BSQP) 14:09 14:10 1 41.2
MANANPUR(MNP) 14:19 14:20 1 47.6
BHALUI(BFM) 14:29 14:30 1 52.5
JAMUI(JMU) 14:45 14:46 1 61.6
CHAURA(CUX) 14:53 14:54 1 69.6
GIDHAUR(GHR) 15:00 15:01 1 76.2
DADPUR(DPX) 15:08 15:09 1 80.5
JHAJHA(JAJ) 15:20 15:30 10 87.7
NARGANJO HALT(NRGO) 15:41 15:42 1 95.7
SIMULTALA(STL) 15:58 15:59 1 106.3
LAHABON(LHB) 16:12 16:13 1 116.4
JASIDIH JN(JSME) 17:00 17:05 5 131.6
KUMRABAD ROHINI(KBQ) 17:11 17:12 1 136.1
SANKARPUR(SNQ) 17:17 17:18 1 140.2
MATHURAPUR(MUW) 17:27 17:28 1 149.2
MADHUPUR JN(MDP) 17:45 17:50 5 160.6
JORAMOW(JRW) 18:00 18:01 1 170.6
MADANKATA(MNC) 18:08 18:09 1 175.9
VIDYASAGAR(VDS) 18:18 18:19 1 184.8
JAMTARA(JMT) 18:36 18:37 1 202.6
CHITTARANJAN(CRJ) 18:59 19:01 2 217.1
RUPNARAYANPUR(RNPR) 19:07 19:08 1 221.4
SALANPUR(SLS) 19:18 19:19 1 228.8
SITARAMPUR(STN) 20:15 20:17 2 233.4
BARACHAK(BCQ) 20:21 20:22 1 237.1
ASANSOL JN(ASN) 20:30 20:50 20 242.2
KALIPAHARI(KPK) 20:56 20:57 1 247.4
RANIGANJ(RNG) 21:14 21:19 5 260.5
ANDAL JN(UDL) 21:27 21:29 2 267.5
WARIA(OYR) 21:37 21:38 1 275.7
DURGAPUR(DGR) 21:48 21:53 5 284.4
PANAGARH(PAN) 22:07 22:08 1 300.2
MANKAR(MNAE) 22:18 22:19 1 310.5
KHANA JN(KAN) 23:16 23:17 1 335.1
BARDDHAMAN JN(BWN) 23:31 23:46 15 348.2
BANDEL JN(BDC) 00:43 00:53 10 415.7
CHUCHURA(CNS) 01:00 01:01 1 419.5
CHANDAN NAGAR(CGR) 01:06 01:07 1 422.5
SEORAPHULI(SHE) 01:17 01:22 5 433.2
SERAMPORE(SRP) 01:26 01:27 1 435.6
BALLY(BLY) 01:43 01:44 1 446.8
HOWRAH JN(HWH) 03:15 Ends 0 455.2