Back JAYNAGAR - HOWRAH Passenger

JAYNAGAR(JYG) HOWRAH JN(HWH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
JAYNAGAR(JYG) Starts 19:45 0 0.0
KORAHIA(KRHA) 19:53 19:54 1 6.8
KHAJAULI(KJI) 20:01 20:03 2 12.0
LALIT LAKSHMIPR(LLPR) 20:10 20:11 1 17.3
RAJANAGAR(RJA) 20:17 20:19 2 21.3
MADHUBANI(MBI) 20:30 20:33 3 31.2
PANDAUL(PDW) 20:42 20:47 5 40.2
UGNA HALT(UGNA) 20:51 20:52 1 43.7
SAKRI JN(SKI) 21:00 21:02 2 48.2
SHAHEED S N SINGH HALT(SSNS) 21:06 21:07 1 51.7
TARSARAI(TRS) 21:22 21:24 2 54.8
BIJULI HALT(BJIH) 21:30 21:31 1 58.2
KAKARGHATTI(KKHT) 21:35 21:37 2 61.3
DARBHANGA JN(DBG) 22:00 22:10 10 67.7
LAHERIA SARAI(LSI) 22:18 22:21 3 72.6
THALWARA(TLWA) 22:26 22:28 2 77.2
HAIAGHAT(HYT) 22:42 22:44 2 83.2
RAMBHADDARPUR(RBZ) 22:56 22:58 2 88.2
KISHANPUR(KSP) 23:05 23:07 2 94.8
MUKTAPUR(MKPR) 23:14 23:16 2 101.1
SAMASTIPUR JN(SPJ) 23:33 23:43 10 105.0
UJIARPUR(UJP) 23:53 23:55 2 114.1
NAZIRGANJ(NAZJ) 00:02 00:04 2 120.3
DALSINGH SARAI(DSS) 00:13 00:15 2 128.2
SATHAJAGAT(STJT) 00:28 00:29 1 132.8
BACHWARA JN(BCA) 00:56 00:58 2 139.3
TEGHRA(TGA) 01:08 01:09 1 148.2
BARAUNI FLAG(BUJ) 01:19 01:20 1 153.0
BARAUNI JN(BJU) 01:55 02:05 10 155.7
RAJENDRA PUL(RJO) 02:41 02:43 2 165.1
HATHIDAH UPPER(HTZU) 02:50 02:52 2 168.4
BARHIYA(BRYA) 03:14 03:16 2 178.5
GANGA SAHAI(GGSY) 03:20 03:21 1 181.1
DUMRI HALT(DMRX) 03:25 03:26 1 182.8
DHURANT JWAS HALT(DJS) 03:32 03:33 1 186.1
MANKATHA(MKB) 03:37 03:39 2 187.9
LUCKEESARAI JN(LKR) 03:46 03:48 2 193.6
KIUL JN(KIUL) 04:38 04:43 5 194.9
DHANAURI(DNRE) 04:51 04:52 1 200.6
UREN(UREN) 04:59 05:00 1 206.7
KAJRA(KJH) 05:06 05:07 1 210.8
ABHAIPUR(AHA) 05:16 05:17 1 217.9
MASUDAN(MSDN) 05:23 05:24 1 222.1
DHARHARA(DRH) 05:31 05:32 1 228.1
DASHARATHPUR(DRTP) 05:40 05:41 1 233.5
JAMALPUR JN(JMP) 05:52 05:57 5 240.0
RATANPUR(RPUR) 06:06 06:07 1 246.1
BARIARPUR(BUP) 06:12 06:13 1 251.1
KALYANPUR ROAD(KPRD) 06:21 06:22 1 255.7
GANGANI(GNNA) 06:34 06:35 1 261.8
SULTANGANJ(SGG) 06:38 06:43 5 268.9
MAHESHI(MVV) 06:49 06:50 1 274.6
AKBARNAGAR(AKN) 06:56 06:57 1 279.0
CHHIT MAKHANPUR(CTMP) 07:06 07:07 1 282.6
MURARPUR(MPY) 07:10 07:11 1 284.2
NATHNAGAR(NAT) 07:17 07:18 1 289.2
BHAGALPUR(BGP) 07:31 07:41 10 293.0
SABAUR(SBO) 07:50 07:51 1 300.5
LAILAKH MAMLKHA(LMM) 08:08 08:09 1 307.1
GHOGA(GGA) 08:17 08:18 1 313.3
EKCHARI(EKC) 08:25 08:26 1 318.8
KAHALGAON(CLG) 08:37 08:38 1 323.0
BIKRAM SHILA(BKSL) 08:52 08:53 1 331.1
SHIVANARAYANPUR(SVRP) 09:01 09:02 1 334.5
PIRPAINTI(PPT) 09:12 09:13 1 343.4
AMMAPALLI HALT(AMPL) 09:19 09:20 1 347.6
MIRZA CHEUKI(MZC) 09:25 09:26 1 351.9
KARAMTOLA(KRMA) 09:34 09:35 1 357.9
SAHIBGANJ JN(SBG) 10:33 10:38 5 366.9
SAKRIGALI JN(SLJ) 10:48 10:49 1 374.7
MOHARAJPUR(MJP) 10:58 10:59 1 380.9
KARANPUR ATO(KPTO) 11:08 11:09 1 388.0
TALJHARI(TLJ) 11:18 11:19 1 395.0
KALIAN CHAK(KXE) 11:25 11:26 1 399.9
TINPAHAR JN(TPH) 11:32 11:33 1 404.7
DHAMDHAMIA(DDX) 11:40 11:41 1 409.8
BAKUDI(BKLE) 11:46 11:47 1 413.5
BARHARWA JN(BHW) 12:35 12:40 5 421.3
GUMANI(GMAN) 12:49 12:50 1 428.7
KOTALPUKUR(KLP) 12:57 12:58 1 435.4
TILBHITA(TBB) 13:05 13:06 1 443.0
PAKUR(PKR) 13:12 13:13 1 447.4
NAGARNABI(NGF) 13:38 13:39 1 452.9
RAJGRAM(RJG) 13:46 13:47 1 458.0
BANSHLAI BRIDGE(BSBR) 13:53 13:54 1 464.6
MURARAI(MRR) 13:59 14:00 1 469.6
CHATRA(CTR) 14:07 14:08 1 477.3
NALHATI JN(NHT) 14:16 14:18 2 486.0
SWADINPUR(SDLE) 14:25 14:26 1 493.3
RAMPUR HAT(RPH) 15:33 15:48 15 500.1
TARAPITH ROAD(TPF) 15:55 15:56 1 507.2
MALLARPUR(MLV) 16:02 16:03 1 512.6
GADADHARPUR(GHLE) 16:11 16:12 1 520.7
SAINTHIA(SNT) 16:20 16:21 1 528.0
BATASPUR(BSLE) 16:28 16:29 1 535.7
AHMADPUR JN(AMP) 16:34 16:35 1 541.2
KOPAI(KPLE) 17:40 17:41 1 550.1
PRANTIK(PNE) 17:49 17:50 1 556.5
BOLPUR SHANTINIKETAN(BHP) 17:53 17:56 3 560.6
BHEDIA(BDH) 18:06 18:07 1 568.3
PICHKURIRDHAL(PCQ) 18:14 18:15 1 573.4
GUSKARA(GKH) 18:22 18:23 1 579.7
NOADAR DHAL(NRX) 18:32 18:33 1 584.7
BANPAS(BPS) 18:38 18:39 1 589.7
JHAPATER DHAL(JTL) 18:56 18:57 1 595.0
KHANA JN(KAN) 19:46 19:47 1 599.4
TALIT(TIT) 19:52 19:53 1 605.3
BARDDHAMAN JN(BWN) 20:03 20:23 20 612.5
BANDEL JN(BDC) 21:53 21:58 5 680.0
CHUCHURA(CNS) 22:05 22:06 1 683.8
CHANDAN NAGAR(CGR) 22:11 22:12 1 686.8
SEORAPHULI(SHE) 22:22 22:26 4 697.5
SERAMPORE(SRP) 22:31 22:33 2 700.0
HOWRAH JN(HWH) 23:00 Ends 0 719.6