Back PATNA - KOLKATA Express

PATNA JN(PNBE) KOLKATA CHITPUR(KOAA) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
PATNA JN(PNBE) Starts 16:45 0 0.0
RAJENDRA NAGAR PATNA(RJPB) 16:55 16:57 2 2.6
GULZARBAGH(GZH) 17:02 17:04 2 6.8
PATNA SAHEB(PNC) 17:11 17:13 2 9.8
BANKA GHAT(BKG) 17:21 17:23 2 16.0
FATUHA(FUT) 17:31 17:33 2 21.8
KHUSROPUR(KOO) 17:42 17:44 2 30.2
KARAUTA(KWO) 17:52 17:54 2 36.1
TEKA BIGHA HALT(TKBG) 18:05 18:06 1 40.6
BAKHTIYARPUR JN(BKP) 18:25 18:27 2 45.1
ATHMAL GOLA(ATL) 18:34 18:36 2 54.1
BARH(BARH) 18:45 18:47 2 63.2
PUNARAKH(PHK) 18:57 18:59 2 73.4
MEMRAKHABAD(MMKB) 19:04 19:05 1 76.1
KANHAIPUR(KNHP) 19:09 19:10 1 78.2
MOR(MOR) 19:14 19:15 1 81.6
MOKAMEH JN(MKA) 19:25 19:27 2 88.9
HATHIDAH JN(HTZ) 19:39 19:40 1 97.0
RAMPUR DUMRA(RDUM) 19:46 19:47 1 101.1
BARHIYA(BRYA) 19:55 19:57 2 106.7
DUMRI HALT(DMRX) 20:02 20:03 1 111.0
MANKATHA(MKB) 20:11 20:12 1 116.1
LUCKEESARAI JN(LKR) 20:19 20:21 2 121.8
KIUL JN(KIUL) 20:30 20:32 2 123.1
BANSIPUR(BSQP) 20:40 20:41 1 130.1
MANANPUR(MNP) 20:53 20:55 2 136.5
BHALUI(BFM) 21:01 21:02 1 141.4
JAMUI(JMU) 21:23 21:25 2 150.5
GIDHAUR(GHR) 21:49 21:51 2 165.1
JHAJHA(JAJ) 22:33 22:38 5 176.6
SIMULTALA(STL) 22:54 22:55 1 195.2
JASIDIH JN(JSME) 23:18 23:23 5 220.6
MADHUPUR JN(MDP) 00:20 00:55 35 249.6
JAMTARA(JMT) 01:27 01:28 1 291.5
CHITTARANJAN(CRJ) 01:45 01:46 1 306.0
ASANSOL JN(ASN) 02:37 02:47 10 331.1
RANIGANJ(RNG) 03:03 03:04 1 349.4
ANDAL JN(UDL) 03:14 03:16 2 356.5
DURGAPUR(DGR) 03:31 03:35 4 373.3
BARDDHAMAN JN(BWN) 04:45 04:50 5 437.1
BANDEL JN(BDC) 05:56 06:01 5 504.6
NAIHATI JN(NH) 06:22 06:30 8 512.9
KOLKATA CHITPUR(KOAA) 07:25 Ends 0 547.8