Back KSR BENGALURU - MYSORE MEMU Special

BANGALORE CITY JN(SBC) MYSORE JN(MYS) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGALORE CITY JN(SBC) Starts 17:20 0 0.0
KRISHNADEVARAYA HALT(KNDV) 17:27 17:28 1 5.0
NAYANDAHALLI(NYH) 17:32 17:33 1 7.0
JNANA BHARTI HALT(GNB) 17:36 17:37 1 9.0
KENGERI(KGI) 17:43 17:45 2 12.0
HEJJALA(HJL) 17:53 17:54 1 23.0
BIDADI(BID) 17:59 18:00 1 30.0
KETOHALLI(KHLL) 18:05 18:06 1 37.0
RAMANAGARAM(RMGM) 18:11 18:12 1 44.0
CHANNAPATNA(CPT) 18:19 18:20 1 55.0
SETTIHALLY(SET) 18:26 18:27 1 62.0
NIDAGHATTA(NZH) 18:32 18:33 1 68.0
MADDUR(MAD) 18:39 18:40 1 74.0
HANAKERE(HNK) 18:49 18:50 1 83.0
MANDYA(MYA) 18:58 19:00 2 93.0
YELIYUR(Y) 19:08 19:09 1 101.0
BYADARAHALLI(BDRL) 19:16 19:17 1 109.0
CHANDAGIRIKOPAL(CGKR) 19:23 19:24 1 115.0
PANDAVAPURA(PANP) 19:29 19:30 1 119.0
SHRIRANGAPATNA(S) 19:36 19:37 1 123.0
NAGANAHALLI(NHY) 19:43 19:44 1 130.0
MYSORE JN(MYS) 20:20 Ends 0 138.0