Back Aghwanpur (AWP) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
AMRITSAR - HOWRAH Mail Express (13006) 04:34 04:34 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - AMRITSAR Express (13049) 23:02 23:02 - Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - JAMMU TAWI Humsafar Express (22317) 11:41 11:41 - N Y N N N N N
JAMMU TAWI - SEALDAH Humsafar Express (22318) 17:57 17:57 - N N Y N N N N
KATHGODAM - DEHRADUN Express (14119) 23:38 23:38 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - KATHGODAM Express (14120) 03:55 03:55 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - VARANASI Janta Express (14266) 00:11 00:11 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - DEHRADUN Janta Express (14265) 22:54 22:54 - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARSA - AMRITSAR Jan Sadharan Exp (UnReserved) (14603) 16:43 16:43 - N N N N N Y N
AMRITSAR - SAHARSA Jan Sadharan Exp (UnReserved) (14604) 21:24 21:24 - N N Y N N N N
LAL KUAN - AMRITSAR Express (14615) 03:04 03:04 - N N N N N N Y
AMRITSAR - LAL KUAN Express (14616) 16:52 16:52 - N N N N N Y N
DEHRADUN - MUZAFFARPUR Rapti Ganga Exp (15002) 20:18 20:18 - N N N N N Y N
HARIDWAR - RAMNAGAR Intercity Express (15033) 21:31 21:31 - N N N Y N Y Y
RAMNAGAR - HARIDWAR Intercity Express (15034) 10:47 10:47 - N N N Y N Y Y
BHAGALPUR - JAMMU TAWI Amarnath Express (15097) 01:12 01:12 - N N N N N Y N
JAMMU TAWI - BHAGALPUR Amarnath Express (15098) 09:59 09:59 - N N Y N N N N
DARBHANGA - AMRITSAR Jan Nayak Exp (UnReserved) (15211) 16:03 16:03 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - DARBHANGA Jan Nayak Exp (UnReserved) (15212) 04:50 04:50 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - KATHGODAM Jan Shatabdi Express (12091) 20:03 20:03 - N Y Y N Y Y Y
KATHGODAM - DEHRADUN Jan Shatabdi Express (12092) 08:39 08:39 - N Y Y N Y Y Y
GUWAHATI - JAMMU TAWI Amarnath Express (15653) 01:12 01:12 - N N N N Y N N
JAMMU TAWI - GUWAHATI Amarnath Express (15654) 09:59 09:59 - N N N N N Y N
KAMAKHYA - SMVD KATRA Express (15655) 02:03 02:03 - N Y N N N N N
SMVD KATRA - KAMAKHYA Express (15656) 17:41 17:41 - N N Y N N N N
DIBRUGARH - CHANDIGARH Express (15903) 07:54 07:54 - N N Y N N N Y
DARBHANGA - JALANDHAR CITY Antyodaya Express (22551) 21:18 21:18 - N N N N N Y N
JALANDHAR CITY - DARBHANGA Antyodaya Express (22552) 17:41 17:41 - N N N N N N Y
CHANDIGARH - DIBRUGARH Express (15904) 05:14 05:14 - Y N N Y N N N
LUCKNOW CHARBAGH - CHANDIGARH SF Express (12231) 04:10 04:10 - Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - LUCKNOW SF Express (12232) 02:44 02:44 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - JAMMU TAWI Begampura SF Express (12237) 23:24 23:24 - Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - VARANASI Begampura SF Express (12238) 01:15 01:15 - Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - AMRITSAR Akal Takht SF Exp (12317) 08:08 08:08 - Y N N Y N N N
AMRITSAR - KOLKATA CHITPUR Akal Takht SF Exp (12318) 14:45 14:45 - N Y N N Y N N
KOLKATA - NANGAL DAM Gurumukhi SF Express (12325) 08:10 08:10 - N N N N Y N N
NANGAL DAM - KOLKATA Gurumukhi SF Express (12326) 14:36 14:36 - N N N N N Y N
JAMMU TAWI - HOWRAH Himgiri SF Express (12332) 09:59 09:59 - Y Y N N Y N N
RAJENDRA NAGAR T BIHAR - JAMMU TAWI Archana SF Exp (12355) 23:10 23:10 - N Y N N N Y N
JAMMU TAWI - RAJENDRA NAGAR BIHAR Archana Express (12356) 04:25 04:25 - Y N N Y N N N
NEW JALPAIGURI - AMRITSAR Karmabhoomi SF Exp (UnReserved) (12407) 08:59 08:59 - N N N Y N N N
AMRITSAR - NEW JALPAIGURI Karmabhoomi SF Exp (UnReserved) (12408) 17:59 17:59 - N N N N Y N N
JAMMU TAWI - KANPUR SF Express (12470) 04:25 04:25 - N N Y N Y N N
KANPUR - JAMMU TAWI SF Express (12469) 21:11 21:11 - N N Y N Y N N
GORAKHPUR - JAMMU TAWI Amarnath SF Express (12587) 01:12 01:12 - N Y N N N N N
JAMMU TAWI - GORAKHPUR Amarnath SF Express (12588) 09:59 09:59 - N N N N N N Y
GHAZIPUR CITY - SMVD KATRA Weekly Express (14611) 23:10 23:10 - N N N N Y N N
SMVD KATRA - GHAZIPUR CITY Weekly Express (14612) 18:00 18:00 - N N N Y N N N
GORAKHPUR - DEHRADUN Rapti Ganga Express (15005) 08:51 08:51 - N N N Y N Y N
DEHRADUN - GORAKHPUR Rapti Ganga Exp (15006) 20:15 20:15 - N Y N Y N N N
AMRITSAR - DIBRUGARH Weekly Express (15934) 00:37 00:37 - N N N N N Y N
DIBRUGARH - AMRITSAR Weekly Express (15933) 11:24 11:24 - N N N Y N N N
PATLIPUTRA - CHANDIGARH SF Express (22355) 11:41 11:41 - Y N N Y N N N
GORAKHPUR - AMRITSAR Jansadharan SF Express (22423) 21:19 21:19 - Y N N N N N N
AMRITSAR - GORAKHPUR Jansadharan SF Express (22424) 21:11 21:11 - N N N N N N Y
KANPUR - AMRITSAR Weekly SF Express (22445) 01:02 01:02 - N Y N N N N N
AMRITSAR - KANPUR Weekly SF Express (22446) 21:12 21:12 - N Y N N N N N
GUWAHATI - JAMMU TAWI Lohit Express (15651) 01:12 01:12 - N N Y N N N N
JAMMU TAWI - GUWAHATI Lohit Express (15652) 09:59 09:59 - N N N Y N N N
AMBALA CANTT - BARAUNI Harihar Express (14524) 03:18 03:18 - N N Y N N N Y
BARAUNI - AMBALA CANTT Harihar Express (14523) 03:17 03:17 - N Y N N Y N N
TATANAGAR - AMRITSAR Jallianwalabagh Express (18103) 21:18 21:18 - N Y N Y N N N
AMRITSAR - TATANAGAR Jallianwalabagh Express (18104) 21:12 21:12 - N N Y N Y N N
DHANBAD - FIROZPUR CANTT Ganga Sutlej Exp (13307) 21:56 21:56 - Y Y Y Y Y Y Y
FIROZPUR CANTT - DHANBAD Ganga Sutlej Exp (13308) 03:35 03:35 - Y Y Y Y Y Y Y
RAMNAGAR - CHANDIGARH Weekly SF InterCity Exp (12527) 07:53 07:53 - Y N N N N N N
CHANDIGARH - RAMNAGAR Weekly SF InterCity Exp (12528) 21:31 21:31 - Y N N N N N N
ALIGARH - DEHRADUN Link Express (14113) 07:09 07:09 - Y Y Y Y Y Y Y
JABALPUR - HARIDWAR SF Special (Start 17 July) (01701) 10:33 10:33 - N N N Y N N N
HARIDWAR - JABALPUR SF Special (Start 18 July) (01702) 17:40 17:40 - N N N Y N N N
BANMANKHI - AMRITSAR Jan Sewa Express (UnReserved) (14617) 07:20 07:20 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - BANMANKHI Jan Sewa Express (UnReserved) (14618) 16:07 16:07 - Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - PATLIPUTRA SF Express (22356) 03:03 03:03 - N Y N N Y N N
HOWRAH - DEHRADUN Upsana SF Express (12327) 13:09 13:09 - N N Y N N Y N
DEHRADUN - HOWRAH Upsana SF Express (12328) 02:26 02:26 - N N N Y N N Y
JAMMU TAWI - KATHGODAM Garib Rath Express (12208) 11:37 11:37 - Y N N N N N N
LUCKNOW CHARBAGH - SAHARANPUR Passenger (UnReserved) (54251) 10:47 10:48 1 min Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - LUCKNOW CHARBAGH Passenger (UnReserved) (54252) 14:45 14:46 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BANDIKUI - RISHIKESH Passenger (UnReserved) (54463) 06:47 06:48 1 min Y Y Y Y Y Y Y
RISHIKESH - BANDIKUI Passenger (UnReserved) (54464) 18:33 18:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA CHITPUR - AMRITSAR Durgiana SF Exp (12357) 08:10 08:10 - N N Y N N N Y
AMRITSAR - KOLKATA Durgiana SF Express (12358) 14:41 14:41 - Y N N Y N N N
AMRITSAR - HOWRAH Express (13050) 04:06 04:06 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - AMRITSAR Mail Express (13005) 22:10 22:10 - Y Y Y Y Y Y Y
MORADABAD - SAHRANPUR MEMU (64565) 18:51 18:52 1 min Y Y Y Y Y Y Y
SAHRANPUR - MORADABAD MEMU (64566) 08:56 08:57 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KATHGODAM - JAMMU TAWI Garib Rath Express (12207) 21:55 21:55 - N Y N N N N N
MALDA TOWN - HARIDWAR Special (Start 07 Oct) (03427) 10:48 10:48 - N Y N N N N N
HARIDWAR - MALDA TOWN Special (Start 08 Oct) (03428) 18:15 18:15 - N Y N N N N N
HOWRAH - DEHRADUN Doon Express (13009) 00:34 00:34 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - JAMMU TAWI Himgiri SF Express (12331) 01:16 01:16 - Y N N Y N N Y
DEHRADUN - HOWRAH Doon Express (13010) 01:40 01:40 - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARSA - AMRITSAR Jansadharan Weekly Express (15531) 01:58 01:58 - Y N N N N N N
AMRITSAR - SAHARSA Jansadharan Weekly Express (15532) 05:14 05:14 - N Y N N N N N
MUZAFFARPUR - NAJIBABAD Rapti Ganga Express (15001) 08:51 08:51 - N Y N N N N N
MUZAFFARPUR - DEHRADUN Rapti Ganga Express (15001) 08:51 08:51 - N Y N N N N N
PRAYAG GHAT - HARIDWAR Express (14229) 10:47 10:47 - Y N Y N Y N N
HARIDWAR - PRAYAG GHAT Express (14230) 19:29 19:29 - Y N Y N Y N N
DEHRADUN - ALLAHABAD Link Express (Sangam Slip) (14114) 18:22 18:22 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - HARIDWAR Kumbha SF Express (12369) 13:09 13:09 - Y Y N Y Y N Y
HARIDWAR - HOWRAH Kumbha SF Express (12370) 02:26 02:26 - Y Y Y N Y Y N
JAMMU TAWI - BARAUNI Mour Dhwaj SF Express (12492) 04:25 04:25 - N N N N N Y N
BARAUNI - JAMMU TAWI Mour Dhwaj SF Exp (12491) 01:02 01:02 - Y N N N N N N
KOLKATA CHITPUR - JAMMU TAWI Express (13151) 19:33 19:33 - Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - KOLKATA CHITPUR Express (13152) 10:02 10:02 - Y Y Y Y Y Y Y