TIME TABLE

Train No/Name

LIVE ARRIVAL/DEPARTURE

Station Name/Code

20504 Ndls Dbrg Rajdhani Live Train Running Status

Station Arrival Train Status Halt Time Platform Locomotive Reverse
NEW DELHI (NDLS) 09:25 Ontime Start 16 No
MORADABAD (MB) 12:10 Ontime 5 mins 1 No
BAREILLY (BE) 13:45 Ontime 3 mins 1 No
LUCKNOW (LKO) 17:25 Ontime 10 mins 1 No
VARANASI JN (BSB) 22:15 Ontime 10 mins 5 No
BALLIA (BUI) 00:30 Ontime 5 mins 2 No
CHHAPRA (CPR) 01:50 Ontime 5 mins 2 No
HAJIPUR JN (HJP) 03:00 Ontime 5 mins 3 No
MUZAFFARPUR JN (MFP) 04:01 Ontime 10 mins 1 No
SAMASTIPUR JN (SPJ) 05:05 Ontime 5 mins 3 No
KATIHAR JN (KIR) 08:35 Ontime 10 mins 1 No
KISHANGANJ (KNE) 10:05 Ontime 2 mins 1 No
NEW JALPAIGURI (NJP) 11:55 Ontime 10 mins 1 No
NEW COOCH BEHAR (NCB) 14:08 Ontime 2 mins 4 No
NEW ALIPURDUAR (NOQ) 14:28 Ontime 2 mins 1 No
KOKRAJHAR (KOJ) 15:25 Ontime 2 mins 1 No
NEW BONGAIGAON (NBQ) 16:18 Ontime 2 mins 2 No
GUWAHATI (GHY) 19:00 Ontime 20 mins 1 No
HOJAI (HJI) 21:36 Ontime 2 mins 1 No
LUMDING JN (LMG) 22:30 Ontime 2 mins 1 No
DIPHU (DPU) 23:06 Ontime 2 mins 1 No
DIMAPUR (DMV) 23:50 Ontime 7 mins 1 No
MARIANI JN (MXN) 02:25 Ontime 10 mins 1 No
SIMALUGURI JN (SLGR) 03:25 Ontime 2 mins - No
MORANHAT (MRHT) 04:20 Ontime 2 mins 1 No
DIBRUGARH (DBRG) 05:15 Ontime End 1 No