TIME TABLE

Train No/Name

LIVE ARRIVAL/DEPARTURE

Station Name/Code

16863 Bgkt Mq Express Live Train Running Status

Station Arrival Train Status Halt Time Platform Locomotive Reverse
BHAGAT KI KOTHI (BGKT) 16:00 Ontime Start 2 No
JODHPUR JN (JU) 16:10 Ontime 10 mins 1 No
RAIKA BAGH (RKB) 16:27 Ontime 1 min 1 No
GOTAN (GOTN) 17:36 Ontime 2 mins 1 No
MERTA ROAD JN (MTD) 17:58 Ontime 2 mins 1 No
DEGANA JN (DNA) 18:41 Ontime 3 mins 1 No
MAKRANA JN (MKN) 19:26 Ontime 3 mins 1 No
PHULERA JN (FL) 20:40 Ontime 2 mins 1 No
JAIPUR (JP) 21:30 Ontime 10 mins 4 No
DURGAPURA (DPA) 21:48 Ontime 2 mins 1 No
SAWAI MADHOPUR (SWM) 23:35 Ontime 10 mins 4 Yes
KOTA JN (KOTA) 01:00 Ontime 10 mins 2 No
BHAWANI MANDI (BWM) 02:22 Ontime 2 mins 1 No
NAGDA JN (NAD) 04:55 Ontime 30 mins 3 Yes
UJJAIN JN (UJN) 06:30 Ontime 5 mins 5 No
SHUJALPUR (SJP) 07:54 Ontime 2 mins 2 No
BHOPAL JN (BPL) 09:50 Ontime 10 mins 4 No
HABIBGANJ (HBJ) 10:13 Ontime 2 mins 4 No
ITARSI JN (ET) 12:00 Ontime 10 mins 5 No
NAGPUR (NGP) 16:40 Ontime 10 mins 2 No
BALHARSHAH (BPQ) 19:45 Ontime 10 mins 1 No
SIRPUR KAGAZNAGAR (SKZR) 20:39 Ontime 1 min 2 No
RAMGUNDAM (RDM) 21:39 Ontime 1 min 2 No
PEDDAPALLI (PDPL) 21:52 Ontime 1 min 2 No
WARANGAL (WL) 23:18 Ontime 2 mins 1 No
KHAMMAM (KMT) 00:20 Ontime 1 min 1 No
VIJAYAWADA JN (BZA) 02:35 Ontime 5 mins 8 No
TENALI JN (TEL) 03:04 Ontime 1 min 3 No
CHIRALA (CLX) 03:34 Ontime 1 min 2 No
ONGOLE (OGL) 04:24 Ontime 1 min 3 No
NELLORE (NLR) 05:39 Ontime 1 min 3 No
GUDUR JN (GDR) 06:58 Ontime 2 mins 1 No
SULLURUPETA (SPE) 07:39 Ontime 1 min 2 No
CHENNAI EGMORE (MS) 09:50 Ontime 20 mins 4 No
TAMBARAM (TBM) 10:38 Ontime 2 mins 8 No
CHENGALPATTU (CGL) 11:08 Ontime 2 mins 6 No
VILLUPURAM JN (VM) 12:45 Ontime 10 mins 3 No
TIRUPADRIPULYUR (TDPR) 13:43 Ontime 2 mins 1 No
CHIDAMBARAM (CDM) 14:29 Ontime 1 min 1 No
MAYILADUTURAI JN (MV) 15:13 Ontime 2 mins 1 No
THIRUVARUR JN (TVR) 15:53 Ontime 2 mins 1 No
MANNARGUDI (MQ) 17:15 Ontime End 9 No