TIME TABLE

Train No/Name

LIVE ARRIVAL/DEPARTURE

Station Name/Code

15909 Abadh Assam Express Live Train Running Status

Station Arrival Train Status Halt Time Platform Locomotive Reverse
DIBRUGARH (DBRG) 09:35 Ontime Start 1 No
NEW TINSUKIA JN (NTSK) 10:30 Ontime 10 mins 1 No
BHOJO (BOJ) 11:49 Ontime 2 mins 1 No
SIMALUGURI JN (SLGR) 12:48 Ontime 2 mins 1 No
MARIANI JN (MXN) 13:46 Ontime 10 mins 1 No
FURKATING JN (FKG) 14:50 Ontime 2 mins 1 No
SARUPATHAR (SZR) 15:21 Ontime 2 mins 1 No
DIMAPUR (DMV) 16:05 Ontime 5 mins 1 No
DIPHU (DPU) 16:48 Ontime 2 mins 1 No
LUMDING JN (LMG) 17:30 Ontime 5 mins 4 No
HOJAI (HJI) 18:25 Ontime 2 mins 1 No
KAMPUR (KWM) 18:55 Ontime 2 mins 1 No
CHAPARMUKH JN (CPK) 19:08 Ontime 2 mins 1 No
JAGI ROAD (JID) 19:55 Ontime 2 mins 1 No
GUWAHATI (GHY) 21:45 Ontime 15 mins 1 No
KAMAKHYA (KYQ) 22:15 Ontime 5 mins 1 No
RANGIYA JN (RNY) 23:00 Ontime 10 mins 1 No
BARPETA ROAD (BPRD) 00:04 Ontime 5 mins 1 No
NEW BONGAIGAON (NBQ) 01:05 Ontime 10 mins 1 No
KOKRAJHAR (KOJ) 01:43 Ontime 2 mins 1 No
FAKIRAGRAM JN (FKM) 01:55 Ontime 2 mins 1 No
NEW ALIPURDUAR (NOQ) 02:47 Ontime 5 mins 1 No
NEW COOCH BEHAR (NCB) 03:20 Ontime 5 mins 1 No
DHUPGURI (DQG) 04:15 Ontime 5 mins 1 No
JALPAIGURI ROAD (JPE) 05:00 Ontime 2 mins 1 No
NEW JALPAIGURI (NJP) 06:05 Ontime 10 mins 1 No
ALUABARI ROAD (AUB) 06:59 Ontime 2 mins 1 No
KISHANGANJ (KNE) 07:25 Ontime 5 mins 2 No
Dalkhola (DLK) 07:53 Ontime 2 mins 2 No
BARSOI JN (BOE) 08:25 Ontime 5 mins 1 No
AZAMNAGAR ROAD (AZR) 08:44 Ontime 2 mins 2 No
KATIHAR JN (KIR) 10:25 Ontime 30 mins 5 No
NAUGACHIA (NNA) 11:41 Ontime 2 mins 2 No
THANA BIHPUR JN (THB) 12:00 Ontime 2 mins 1 No
MANSI JN (MNE) 12:35 Ontime 2 mins 1 No
KHAGARIA JN (KGG) 12:47 Ontime 2 mins 1 No
BEGU SARAI (BGS) 13:22 Ontime 2 mins 1 No
BARAUNI JN (BJU) 14:15 Ontime 10 mins 7 No
DALSINGH SARAI (DSS) 14:55 Ontime 2 mins 1 No
SAMASTIPUR JN (SPJ) 15:30 Ontime 10 mins 7 No
MUZAFFARPUR JN (MFP) 16:40 Ontime 5 mins 1 No
HAJIPUR JN (HJP) 17:45 Ontime 5 mins 1 No
SONPUR JN (SEE) 18:00 Ontime 5 mins 3 No
CHHAPRA (CPR) 19:30 Ontime 10 mins 1 No
EKMA (EKMA) 20:01 Ontime 2 mins 1 No
SIWAN JN (SV) 20:50 Ontime 5 mins 3 No
MAIRWA (MW) 21:13 Ontime 2 mins 1 No
BHATPAR RANI (BHTR) 21:29 Ontime 2 mins 1 No
BHATNI JN (BTT) 21:50 Ontime 5 mins 3 No
DEORIA SADAR (DEOS) 22:15 Ontime 5 mins 2 No
GORAKHPUR JN (GKP) 23:40 Ontime 15 mins 2 No
KHALILABAD (KLD) 00:41 Ontime 2 mins 1 No
BASTI (BST) 01:17 Ontime 3 mins 1 No
MANKAPUR JN (MUR) 02:14 Ontime 2 mins 1 No
GONDA JN (GD) 02:50 Ontime 5 mins 1 No
JARWAL ROAD (JLD) 03:38 Ontime 2 mins 1 No
BARABANKI JN (BBK) 04:35 Ontime 2 mins 1 No
LUCKNOW (LKO) 05:25 Ontime 15 mins 4 No
BALAMU JN (BLM) 07:03 Ontime 2 mins 2 No
HARDOI (HRI) 07:38 Ontime 2 mins 1 No
SHAHJEHANPUR (SPN) 08:45 Ontime 5 mins 3 No
BAREILLY (BE) 10:00 Ontime 5 mins 2 No
RAMPUR (RMU) 11:30 Ontime 2 mins 1 No
MORADABAD (MB) 12:15 Ontime 10 mins 4 No
AMROHA (AMRO) 13:03 Ontime 2 mins 2 No
HAPUR (HPU) 14:11 Ontime 2 mins 1 No
PILKHUA (PKW) 14:25 Ontime 2 mins 1 No
GHAZIABAD (GZB) 15:08 Ontime 2 mins 4 No
OLD DELHI (DLI) 15:55 Ontime 15 mins 9 No
DELHI KISHANGANJ (DKZ) 16:21 Ontime 2 mins 1 No
SHAKURBASTI (SSB) 16:36 Ontime 2 mins 2 No
NANGLOI (NNO) 16:47 Ontime 2 mins 1 No
BAHADURGARH (BGZ) 17:00 Ontime 2 mins 1 No
ROHTAK JN (ROK) 18:18 Ontime 2 mins 2 No
JIND JN (JIND) 19:10 Ontime 5 mins 3 No
NARWANA JN (NRW) 19:39 Ontime 2 mins 3 No
TOHANA (TUN) 20:01 Ontime 2 mins 1 No
JAKHAL JN (JHL) 20:25 Ontime 5 mins 1 No
BARETA (BRZ) 20:40 Ontime 2 mins 1 No
BUDHLADA (BLZ) 20:55 Ontime 2 mins 2 No
MANSA (MSZ) 21:11 Ontime 2 mins 1 No
MAUR (MAUR) 21:27 Ontime 2 mins 1 No
BATHINDA JN (BTI) 22:45 Ontime 40 mins 1 Yes
MANDI DABWALI (MBY) 23:56 Ontime 2 mins 1 No
SANGARIA (SGRA) 00:43 Ontime 2 mins 1 No
HANUMANGARH JN (HMH) 01:15 Ontime 5 mins 1 No
PILI BANGAN (PGK) 01:41 Ontime 2 mins 1 No
SURATGARH JN (SOG) 02:20 Ontime 5 mins 1 No
MAHAJAN (MHJ) 03:21 Ontime 2 mins 1 No
LUNKARANSAR (LKS) 04:01 Ontime 2 mins 1 No
LALGARH JN (LGH) 05:45 Ontime End 1 No