TIME TABLE

Train No/Name

LIVE ARRIVAL/DEPARTURE

Station Name/Code

14020 Agtl Sundri Express Live Train Running Status

Station Arrival Train Status Halt Time Platform Locomotive Reverse
ANAND VIHAR TRM (ANVT) 23:55 Ontime Start 1 No
KANPUR CENTRAL (CNB) 06:05 Ontime 10 mins 6 No
ALLAHABAD JN (ALD) 08:45 Ontime 10 mins 4 No
PT DEEN DAYAL UPADHYAYA JN (DDU) 11:43 Ontime 15 mins 2 No
PATLIPUTRA (PPTA) 14:45 Ontime 10 mins 1 No
BARAUNI JN (BJU) 17:05 Ontime 10 mins 5 No
KATIHAR JN (KIR) 20:40 Ontime 25 mins 1 No
NEW JALPAIGURI (NJP) 00:20 Ontime 10 mins 1 No
NEW BONGAIGAON (NBQ) 05:20 Ontime 2 mins 1 No
GUWAHATI (GHY) 08:45 Ontime 15 mins 1 No
JAGI ROAD (JID) 10:09 Ontime 2 mins 1 No
HOJAI (HJI) 11:33 Ontime 2 mins 1 No
LUMDING JN (LMG) 12:45 Ontime 25 mins 1 Yes
NEW HALFLONG (NHLG) 15:50 Ontime 10 mins 1 No
BADARPUR JN (BPB) 18:05 Ontime 15 mins 1 No
NEW KARIMGANJ (NKMG) 18:48 Ontime 2 mins 1 No
DHARMANAGAR (DMR) 20:20 Ontime 2 mins 1 No
AMBASA (ABSA) 22:08 Ontime 2 mins 1 No
AGARTALA (AGTL) 00:30 Ontime End 1 No