TIME TABLE

Train No/Name

LIVE ARRIVAL/DEPARTURE

Station Name/Code

12926 Paschim Express Live Train Running Status

Station Arrival Train Status Halt Time Platform Locomotive Reverse
AMRITSAR JN (ASR) 08:10 Ontime Start 1 No
BEAS (BEAS) 08:38 Ontime 2 mins 2 No
JALANDHAR CITY (JUC) 09:15 Ontime 5 mins 2 No
JALANDHAR CANT (JRC) 09:28 Ontime 2 mins 2 No
PHAGWARA JN (PGW) 09:43 Ontime 2 mins 1 No
LUDHIANA JN (LDH) 10:25 Ontime 10 mins 1 No
KHANNA (KNN) 11:15 Ontime 2 mins 2 No
SIRHIND JN (SIR) 11:33 Ontime 2 mins 2 No
AMBALA CITY (UBC) 12:10 Ontime 2 mins 1 No
AMBALA CANT JN (UMB) 12:35 Ontime 30 mins 6 No
KURUKSHETRA JN (KKDE) 13:40 Ontime 2 mins 2 No
KARNAL (KUN) 14:04 Ontime 2 mins 1 No
PANIPAT JN (PNP) 14:36 Ontime 2 mins 1 No
SONIPAT (SNP) 15:16 Ontime 2 mins 1 No
SUBZI MANDI (SZM) 15:54 Ontime 2 mins 2 No
NEW DELHI (NDLS) 16:25 Ontime 20 mins 5 No
FARIDABAD (FDB) 17:11 Ontime 2 mins 3 No
MATHURA JN (MTJ) 19:10 Ontime 5 mins 3 No
BHARATPUR JN (BTE) 19:41 Ontime 2 mins 3 No
BAYANA JN (BXN) 20:11 Ontime 2 mins 2 No
HINDAUN CITY (HAN) 20:36 Ontime 2 mins 1 No
GANGAPUR CITY (GGC) 21:13 Ontime 2 mins 2 No
SAWAI MADHOPUR (SWM) 22:00 Ontime 5 mins 2 No
KOTA JN (KOTA) 23:30 Ontime 10 mins 2 No
RAMGANJ MANDI (RMA) 00:33 Ontime 2 mins 1 No
SHAMGARH (SGZ) 01:15 Ontime 2 mins 2 No
NAGDA JN (NAD) 03:18 Ontime 2 mins 2 No
RATLAM JN (RTM) 04:20 Ontime 10 mins 4 No
MEGHNAGAR (MGN) 05:33 Ontime 2 mins 2 No
DAHOD (DHD) 06:04 Ontime 2 mins 2 No
GODHRA JN (GDA) 07:20 Ontime 2 mins 1 No
VADODARA JN (BRC) 08:20 Ontime 10 mins 1 No
BHARUCH JN (BH) 09:20 Ontime 2 mins 4 No
SURAT (ST) 10:20 Ontime 5 mins 2 No
NAVSARI (NVS) 10:48 Ontime 2 mins 2 No
VALSAD (BL) 11:28 Ontime 2 mins 3 No
VAPI (VAPI) 11:50 Ontime 2 mins 2 No
DAHANU ROAD (DRD) 12:32 Ontime 2 mins 2 No
BORIVALI (BVI) 13:55 Ontime 2 mins 6 No
ANDHERI (ADH) 14:17 Ontime 2 mins 8 No
MUMBAI BANDRA TERMINUS (BDTS) 14:45 Ontime End 5 No