TIME TABLE

Train No/Name

LIVE ARRIVAL/DEPARTURE

Station Name/Code

12001 Ndls Shatabdi Live Train Running Status

Station Arrival Train Status Halt Time Platform Locomotive Reverse
HABIBGANJ (HBJ) 15:00 Ontime Start 1 No
BHOPAL JN (BPL) 15:12 Ontime 3 mins 2 No
LALITPUR (LAR) 17:23 Ontime 2 mins 3 No
JHANSI JN (JHS) 18:35 Ontime 5 mins 4 No
GWALIOR JN (GWL) 19:40 Ontime 5 mins 2 No
MORENA (MRA) 20:06 Ontime 2 mins 2 No
DHAULPUR (DHO) 20:35 Ontime 1 min 1 No
AGRA CANTT (AGC) 21:10 Ontime 5 mins 2 No
MATHURA JN (MTJ) 21:49 Ontime 1 min 2 No
NEW DELHI (NDLS) 23:30 Ontime End 1 No