TIME TABLE

Train No/Name

LIVE ARRIVAL/DEPARTURE

Station Name/Code

11463 Smnh Jbp Express Live Train Running Status

Station Arrival Train Status Halt Time Platform Locomotive Reverse
SOMNATH (SMNH) 09:30 Ontime Start 1 No
VERAVAL (VRL) 09:40 Ontime 10 mins 1 No
MALIYA HATINA (MLHA) 10:22 Ontime 1 min 1 No
KESHOD (KSD) 10:49 Ontime 1 min 1 No
JUNAGADH JN (JND) 11:24 Ontime 2 mins 1 No
JETALSAR JN (JLR) 11:52 Ontime 5 mins 1 No
VIRPUR (VRR) 12:13 Ontime 1 min 1 No
GONDAL (GDL) 12:31 Ontime 1 min 1 No
BHAKTI NAGAR (BKNG) 13:44 Ontime 1 min 2 No
RAJKOT JN (RJT) 13:58 Ontime 5 mins 1 No
WANKANER JN (WKR) 14:37 Ontime 5 mins 2 No
THAN JN (THAN) 15:09 Ontime 2 mins 1 No
SURENDRANAGAR (SUNR) 15:45 Ontime 5 mins 1 No
VIRAMGAM JN (VG) 17:11 Ontime 2 mins 2 No
CHANDLODIYA (CLDY) 17:53 Ontime 2 mins 2 No
AHMEDABAD JN (ADI) 18:30 Ontime 20 mins 4 No
MAHEMDAVAD KHEDA RD (MHD) 19:29 Ontime 2 mins 2 No
NADIAD JN (ND) 19:45 Ontime 2 mins 1 No
ANAND JN (ANND) 20:05 Ontime 2 mins 4 No
VADODARA JN (BRC) 20:50 Ontime 15 mins 4 No
DEROL (DRL) 21:50 Ontime 2 mins 1 No
GODHRA JN (GDA) 22:53 Ontime 2 mins 2 No
DAHOD (DHD) 23:52 Ontime 2 mins 3 No
MEGHNAGAR (MGN) 00:17 Ontime 2 mins 1 No
RATLAM JN (RTM) 01:40 Ontime 5 mins 5 No
KHACHROD (KUH) 02:07 Ontime 2 mins 2 No
NAGDA JN (NAD) 02:32 Ontime 3 mins 2 No
UJJAIN JN (UJN) 03:40 Ontime 10 mins 1 No
TARANA ROAD (TAN) 04:15 Ontime 2 mins 1 No
MAKSI (MKC) 04:54 Ontime 2 mins 1 No
BERCHHA (BCH) 05:10 Ontime 2 mins 1 No
KALI SINDH (KSH) 05:24 Ontime 1 min 1 No
AKODIA (AKD) 05:40 Ontime 2 mins 1 No
SHUJALPUR (SJP) 05:55 Ontime 2 mins 2 No
KALAPIPAL (KPP) 06:10 Ontime 1 min 1 No
PARBATI (PRB) 06:25 Ontime 1 min 1 No
SEHORE (SEH) 06:38 Ontime 2 mins 2 No
SANT HIRDARAM NAGAR (SHRN) 07:28 Ontime 2 mins 2 No
BHOPAL JN (BPL) 07:45 Ontime 5 mins 4 No
HABIBGANJ (HBJ) 08:02 Ontime 2 mins 4 No
HOSHANGABAD (HBD) 09:20 Ontime 2 mins 2 No
ITARSI JN (ET) 10:00 Ontime 15 mins 1 No
SOHAGPUR (SGP) 11:04 Ontime 2 mins 1 No
PIPARIYA (PPI) 11:20 Ontime 2 mins 1 No
GADARWARA (GAR) 11:53 Ontime 2 mins 1 No
KARELI (KY) 12:28 Ontime 2 mins 1 No
NARSINGHPUR (NU) 12:43 Ontime 2 mins 1 No
KARAK BEL (KKB) 12:57 Ontime 1 min 1 No
SHRIDHAM (SRID) 13:08 Ontime 2 mins 2 No
MADAN MAHAL (MML) 14:00 Ontime 2 mins 3 No
JABALPUR (JBP) 14:20 Ontime End 1 No